Monika Kryemadhi sot në Itali, takim me shqiptarët në Bolzano

Diel, 19 May 2019 10:14

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, e cila ndodhet në Itali, do të zhvillojë një takim pasditen e sotme me emigrantët shqiptarë që punojnë në Bolzano dhe rrethinat. Kryemadhi ka njoftuar në Fb se "sot do të jem në Bolzano në një takim me shqiptarët, vëllezër dhe motra, që jetojnë dhe punojnë në Itali." 

Kryemadhi e ka ndërmarrë këtë takim për të sensibilizuar më shumë qytetarët shqiptarë jashtë vendit për krizën e gjithanshme që po kalon vendi dhe aksionin e fuqishëm që ka ndërmarrë opozita për të larguar nga detyra kryeministrin Edi Rama.  

 
 
1 / 1
 

© SYRI.net

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Braimllari denoncon:Hera e tretë që të mbjellat në Korçë dëmtohen nga breshri, fermerët në mëshirë të fatit, asnjë ndihmë nga qeveria

Politikë

Braimllari denoncon:Hera e tretë që të mbjellat në Korçë dëmtohen nga breshri, fermerët në mëshirë të fatit, asnjë ndihmë nga qeveria

  TIRANËSekretari i Përgjithshëm i LSI-së Endrit Braimllari deklaron se fermerët e Korçës janë në mëshirë të fatit pa asnjë ndihmë nga qeveria. Duke iu referuar dëmeve të shkaktuara nga breshri...

Manjani thirrje shqiptarëve:Duam demokraci e zgjedhje, apo sundim e nënshtrim?

Politikë

Manjani thirrje shqiptarëve:Duam demokraci e zgjedhje, apo sundim e nënshtrim?

  Duke përdorur shprehjet ”s’bën Luli” apo dhe ”opozita është e dobët”, ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka shënjestruar ata që përdorin këto justifikime për të votuar kryeministrin Edi Rama. ”Dëshiroj gjithashtu...

Denoncimi i ushtarakut në rezervë: Pse një doktor i nderuar turpëron funksionin e Shefit të Shtabit të Përgjithshëm?

Aktualitet

Denoncimi i ushtarakut në rezervë: Pse një doktor i nderuar turpëron funksionin e Shefit të Shtabit të Përgjithshëm?

  Si shumë ushtarakë, aktivë dhe në rezervë, shpreh indinjatën për doktor Bajram Begaj që para pak ditësh u emërua shef i Shtabit të Përgjithshëm, një detyrë që nuk i takonte...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!