Berisha: Thaçi, në favor të linjave etnike të pastra serbe, e ka dosjen në Beograd

E Enjte, 23 May 2019 23:27

"Thaçi po lufton për linjat etnike të pastra serbe”.

Kështu deklaroi ish-Kryeministri Berisha i cili e akuzoi ashpër Presidentin e Kosovës si argat të Beogradit.

Berisha kujtoi se serbët nuk e kanë dashur kurrë Luginën e Preshevës, pasi kanë luftuar për krjimin e një Serbie me linja të pastra etnike dhe se përmes Hashim Thaçit tentuan të avanconin projektin e tyre në kurriz të Kosovës.

Berisha shtoi se Hashim Thaçi është peng i dosjeve që i zotëron Beogradi.

Nuk do të sulmoja kurrë një drejtues të shtetit të Kosovës nëse nuk do të cenoheshin interesat e saj, tha z. Berisha.

Ai akuzoi edhe Baton Haxhiun, një ndër personat më të afërt të Hashim Thacit dhe risolli në vëmendje të publikut një sërë deklaratash të tij në favor të ndryshimit të kufijve.

Sa u përket tensioneve Shqipëri-Kosovë, Berisha tha se është përgjegjsi direkte e Edi Ramës të cilën e cilësoi si antishqiptarin më të madh pas Zografit.

Unë jam kategorikisht kundër ndarjes së Kosovës, tha ish-Kryeministri Berisha.

Modifikuar më E Enjte, 23 May 2019 23:29

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

28 nëntori ditë pushimi edhe në Kosovë

Bota Shqiptare

28 nëntori ditë pushimi edhe në Kosovë

Kryeministri në largim i Kosovës Ramush Haradinaj, me rastin e Ditës së Flamurit dhe mbështetur në Ligjin për Festat Zyrtare, ka marrë vendim që 28 Nëntori, të shpallet ditë pushimi...

Emilia Clarke tregon presionin për të aktruar nudo

Show-biz

Emilia Clarke tregon presionin për të aktruar nudo

Roli i Emilia Clarke si Daenerys Targaryen në “Game of Thrones” filloi me shumë skena nudo, të cilat sezon pas sezoni erdhën duke u pakësuar. Pas sezonit të parë, ndikuar...

Vajza, kjo është mosha ideale për të mbetur shtatzënë

Lifestyle

Vajza, kjo është mosha ideale për të mbetur shtatzënë

Shoqëria jonë shpesh menjëherë pas zyrtarizimit të një lidhjeje,martesa e fëmija janë dy hapat që normalizojnë jetën në çift. Pa këto, diçka nuk shkon. Nëse pikërisht kjo gjë ju shqetëson...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!