“Me çdo çmim kundër Ramës, ditët deri në 30 qershor do jenë të vështira”

E Enjte, 23 May 2019 23:29

Në këtë përballje Edi Rama ka zero shans për ta fituar. Për opozitën kjo është betejë vendimtare për të kthyer votën, me të gjitha mjetet e mos bindjes civile. Është një mision që s’duhet të ishte kurrë, po i imponuar. Nëse s’ka marrëveshje beteja është shumë e ashpër. Secila do të jetë taktika, nuk e di, por nuk do të ketë zgjedhje. Nuk di asnjë skenar. Do përpunohen javën e fundit”.

Ish-kryeministri Sali Berisha insiston se me Edi Ramën nuk ka zgjedhje dhe opozita nuk ulet në dialog, nëse ai nuk largohet nga posti. Akuza që bën Berisha është se Rama sipas tij ka zgjedhur 30 qershorin për të varrosur pluralizmin.

“Është i etur në mënyrë paranojake për pushtet”, tha Berisha, ndërsa theksoi se ditët para 30 qershorit do të jenë të vështira.

“Opozita është në këmbë, nuk e përmban dot një zemërim të fuqisë në rritje. Rruga për zgjedhje të lira do hapet me çdo çmim”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

28 nëntori ditë pushimi edhe në Kosovë

Bota Shqiptare

28 nëntori ditë pushimi edhe në Kosovë

Kryeministri në largim i Kosovës Ramush Haradinaj, me rastin e Ditës së Flamurit dhe mbështetur në Ligjin për Festat Zyrtare, ka marrë vendim që 28 Nëntori, të shpallet ditë pushimi...

Emilia Clarke tregon presionin për të aktruar nudo

Show-biz

Emilia Clarke tregon presionin për të aktruar nudo

Roli i Emilia Clarke si Daenerys Targaryen në “Game of Thrones” filloi me shumë skena nudo, të cilat sezon pas sezoni erdhën duke u pakësuar. Pas sezonit të parë, ndikuar...

Vajza, kjo është mosha ideale për të mbetur shtatzënë

Lifestyle

Vajza, kjo është mosha ideale për të mbetur shtatzënë

Shoqëria jonë shpesh menjëherë pas zyrtarizimit të një lidhjeje,martesa e fëmija janë dy hapat që normalizojnë jetën në çift. Pa këto, diçka nuk shkon. Nëse pikërisht kjo gjë ju shqetëson...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!