Bashkitë Devoll dhe Pogradec revokojnë vendimin për caktimin e Qendrave të Votimit

Hënë, 24 June 2019 17:35

Bashkia e Devollit dhe Pogradecit i janë drejtuar me një letër KQZ-së, ku njoftojnë revokimin e vendimit për caktimin e Qendrave të Votimit.

Qendrat e Votimit do të ruhen nga punonjës të bashkive dhe në to nuk do të lejohet futja e materialeve zgjedhore.

Vendimi i bashkive thuhet se vjen në zbatim te dekretit të Presidentit.

Të dy bashkitë shprehen të vendosura për të marrë në administrim edhe KZAZ dhe VNV.

Më herët Bashkia Selenicë iu drejtua sërish me një letër KQZ-së, prefektit të qarkut Vlorë, kryeministrit të vendit, si dhe presidentit Meta, të zbatojnë dekretin e këtij të fundit dhe të lirojnë ambientet të cilat do të përdoren si ambiente zgjedhore si dhe ambiente për numërimin e votave.

Shametaj insiston edhe njëherë që në Selenicë nuk do të ketë zgjedhje, nuk ka kërkuar kuti votimi apo ambiente zgjedhore.

Shametaj kërkon vetëm zbatimin e dekretit të Presidentit Meta.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Aktualitet

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Covid hyn në shtëpinë e mjekut të spitalit të Krujës Ardian Mata. “Kruja po bëhet një vatër shumë e nxehtë i bëj thirrje ministrisë dhe ISHP-së të vijë të shikojë situatën...

Prokuroria nis hetimet për efektivët që dhunuan të miturin te Liqeni Artificial

Politikë

Prokuroria nis hetimet për efektivët që dhunuan të miturin te Liqeni Artificial

Prokuroria ka nisur hetimet mbi punonjësit e policisë, të cilët ushtruan dhunë pak ditë më parë ndaj një 15-vjeçari në zonën e liqenit Artificial në Tiranë. Prokuroria ka kërkuar me vendim...

Kryeministri Hoti prezanton emrat e kabinetit të ri qeveritar të Kosovës

Politikë

Kryeministri Hoti prezanton emrat e kabinetit të ri qeveritar të Kosovës

Avdullah Hoti ka rezantuar sot në Kuvendin e Kosovës emrat e kabinetit qeveritar ku do të ketë 4 zv.kryeministra e 16 ministra. Besnik Tahiri i AAK’së do të jetë zëvendëskryeministri i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!