Kryebashkiaku i Lezhës, Frrokaj; Ja 3 skenarët e datës 30

Hënë, 24 June 2019 21:37

Kryebashkiaku i Lezhës, Fran Frrokaj i ftuar në emisionin "360 Gradë" në RTV Ora ka treguar 3 skenarët e 30 qershorit.

Pjesë nga biseda në studio:

Frrokaj: Me 30 janë 3 skenare. Varianti më i mirë është që presidenti të japë një datë tjetër dhe të respektojmë datën tjetër.

Varianti tjetër, i dytë është një variant i keq. Gjithcka mund të marrë mbrapsht dhe mund të ketë përplasje.

Variantii tretë është akoma më skandaloz, mund të jemi në prag të dikaturës.

E dyta duket më e butë. Është më e butë një reagim mbarëpopullor sesa një diktaturë që ne e dimë se cafrë është diktatura.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LAJMI I FUNDIT/ Ndahet nga jeta kryetari i Bashkisë së Rrogozhinës, Haxhi Memolla

Kronikë

LAJMI I FUNDIT/ Ndahet nga jeta kryetari i Bashkisë së Rrogozhinës, Haxhi Memolla

Është ndarë nga jeta kryetari i Bashkisë së Rrogozhinës, Haxhi Memolla.  Infarkti i ka marrë jetën kryebashkiakut.

Përplasen dy makina në autostradë, një vajzë e plagosur

Kronikë

Përplasen dy makina në autostradë, një vajzë e plagosur

Një 23-vjeçare është plagosur këtë të shtunë si pasojë e një aksidenti rrugor të ndodhur në autostradën Laç-Fushë Krujë. Sipas informacioneve një mjet tip ‘Benz’ me drejtues shtetasin A. L., ka...

Shkon në 51 numri i të infektuarve nga koronavisuri në Itali

Globi

Shkon në 51 numri i të infektuarve nga koronavisuri në Itali

Përkeqësohet bilanci i të prekurve nga koronavirusi në Itali. Deri më tani sipas mediave vendase janë konfirmuar të prekur me virusin vdekjeprurës 51 persona. Nga kontrollet e vazhdueshme të bëra këtë të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!