Protesta madhështore, Manjani: Po të kishte Rama aq njerëz, i shpallte luftë Ballkanit dhe Trump-it

Tuesday, 09 July 2019 08:47

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, përmes një postimi në facebook, thotë se nëse kryeministri Edi Rama do të kishte aq njerëz sa ishin mbrëmjen e së hënës në protestën e 10-të kombëtare të opozitës, do ti kishte shpallur luftë Ballkanit dhe Presidentit të SHBA-së, Donald Trump. ”Protesta e 10-të edhe me e madhe se të tjerët. Udhëheqësi gjen ngushëllim te thëniet luftarake kineze. Fiks si zysha e ushtarakes ose instruktori i zborit, të cilët jetonin me një luftë virtuale dhe tregonin histori me fitore e humbje, por pa asnjë betejë reale”,-shkruan Manjani.

Postimi i plotë

Protesta e 10-të edhe me e madhe se të tjerët. Udhëheqësi gjen ngushëllim te thëniet luftarake kineze.

Fiks si zysha e ushtarakes ose instruktori i zborit, të cilët jetonin me një luftë virtuale dhe tregonin histori me fitore e humbje, por pa asnjë betejë reale.

E imagjinoj se si nuk do përmbahej nëse aq njerëz sa ç’ishin mbrëmë në shesh, të dilnin për të. Do i kishte shpallur luftë Ballkanit dhe do kishte rrethuar ambasadën amerikane me ultimatumin shkarkoni Trump.

Shih kur të fillojë anti mitingjet e tij tani. Sdo i bëjë me karrike, por me zhezllongje që të ketë efekt viziv madhështie…

Ndërkohë, ky është Kryemimistër. Asnjë fjalë të vetme nuk flet më për qeverinë dhe për punën ku merr rrogën.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Aktualitet

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Mëngjesin e sotëm janë regjistruar lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës. Lëkundja u regjistrua rreth orës 08:30 me magnitudë 3,5 të shkallës Rihter, sipas Qendrës Europiane të Tërmeteve. Epiqendra e lëkundjes së...

Skuqja dhe irritimi i lëkurës, simptomë që tregon se mund të jeni prekur nga COVID-19

Aktualitet

Skuqja dhe irritimi i lëkurës, simptomë që tregon se mund të jeni prekur nga COVID-19

Skuqja dhe irritimi i lëkurës është shtuar në listën e simptomave të pacientëve të prekur me COVID-19, kanë bërë të ditur zyrtarë shëndetësorë në Britaninë e Madhe, ku 1 në...

EMRAT/ Posedonin ‘1 mln paund’ drogë pranë stacionit të policisë, dënohen 2 shqiptarët e arrestuar

Aktualitet

EMRAT/ Posedonin ‘1 mln paund’ drogë pranë stacionit të policisë, dënohen 2 shqiptarët e arrestuar

Para gjykatës, dy burra shqiptarë kanë pranuar se kanë kultivuar kanabis, pasi një fabrikë “një milion paund” u gjet në pjesën qendrore të Whitehaven – afër stacionit të policisë së...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!