Ish-ministri: Teatri karrem, plani që po zbatohet qetësisht

Saturday, 27 July 2019 10:18

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani e shikon çështjen e Teatrit të rindezur në skenën publike si një karrem për shmangur vëmendjen nga krimi zgjedhor dhe puçi që po ekzekutojnë me pushtetin lokal.

Në një postim në “Facebook”, Manjani shkruan se po zbatohet qetësisht zaptimi i bashkive duke e akuzuar kryeministrin Edi Rama se ka në plan për të shkrirë opozitën, por nga ana tjetër se nuk i bën derman më as Sorosi dhe as Erdogani.

POSTIMI I MANJANIT
Kam idenë se kjo çështja e Teatrit u risoll në vëmendje për të zbatuar “qetësisht” bashkitë e marra në tavolinë, pra pa zgjedhje.
Deri sa të përfundojë zaptimi i bashkisë së fundit ky do jetë avazi.
Ndërkohë të mos harrojmë zhgënjimin spektakolar që na dhanë gjykatës që legalizojnë pushtetin e vjedhur!

 

Të mos harrojmë gjithashtu se megjithëse monopartiake, këto ishin votimet e para në histori që nuk kanë ende një rezultat zgjedhor.
Po marrin pushtet jo vetëm pa vota, por edhe pa rezultat zgjedhor. Herën tjetër, po vazhdoi kështu s’do ketë më as votime, por thjesht sondazhe…
Teatri pra është karremi publik që u hodh për të shmangur vëmendjen nga krimi zgjedhor dhe puçi që po ekzekutojnë me pushtetin lokal.
Plani i Tij është shkrirja e opozitës, jo qeverisja e drejtë e vendit.
Kështu mendon Ai se do ta shkrijë opozitën, por a do arrijë?!
Jam i bindur që është I MBARUAR. Nuk i bën më derman as Sorosi e as Erdogani.
Kurdo të jenë ato zgjedhje do ta shohë vetë katrahurën! Sa më vonë, aq më keq për Të!

Manjani Fb

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!