A keni frikë nga SPAK siç ju akuzon Edi Rama? Ja çfarë thotë Lulzim Basha

Premte, 09 August 2019 12:35

Në konferencën për mediat që u mbyll pak çaste më parë kreu i opozitës Basha u pyet edhe për deklaratat e shpeshta të Edi Ramës, sipas të cilit e gjithë kjo që po bën opozita ka lidhje me frikën ndaj “SPAK”.

Gazetarja e pyeti Bashën, nëse ai vetë personalisht ka frikë nga krijimi i këtij organi të drejtësisë i cili do të godasë pikërisht politikanët dhe zyrtarët e korruptuar.

“Mungesa e SPAK është një nga veprat më tinëzare të Edi Ramë, Opozita e ka votuar me vullnet të plotë krijimin e tij, por Edi Rama e ka sabotuar funksionimin në kohë, pasi ai vetë dhe qeveria e tij e zhytur në korrupsion të jashtëzakonshëm, janë ata që do të jenë subjektet e para të SPAK”, deklaroi për këtë çështje Lulzim Basha.

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Çfarë do të ndodhte nëse tërmeti do ta kishte epiqendrën në Tiranë?/ Ja çfarë thotë inxhinieri i njohur

Aktualitet

Çfarë do të ndodhte nëse tërmeti do ta kishte epiqendrën në Tiranë?/ Ja çfarë thotë inxhinieri i njohur

I ftuar në programin “Historia ime” në Klan, ka qenë inxhinieri i njohur Arben Meçe, i cili ka treguar për problematikat e ndërtimeve që u evidentuan pas tërmetit. Sipas tij...

Tërmeti i 26 nëntorit, Kisha Orthodokse pa dallim besimi në ndihmë të personave në nevojë

Aktualitet

Tërmeti i 26 nëntorit, Kisha Orthodokse pa dallim besimi në ndihmë të personave në nevojë

Tërmeti i 26 nëntorit që kaluam, për të gjithë ne që ishim pranë epiqendrës apo edhe ne perimetrin e lëkundjeve shkatërruese të tij, ishte një provë e vështirë për ne...

Shqiptari theri gruan në shtëpi, procesi që po trondit Britaninë e Madhe

Aktualitet

Shqiptari theri gruan në shtëpi, procesi që po trondit Britaninë e Madhe

Një proces gjyqësor ky i dyshuar kryesor është një bashkëshort shqiptar po mbahet në Britaninë e Madhe, ku Fatos Xheta akuzohet se ka vrarë bashkëshorten e tij Safie Xheta. Fatos Xheta...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!