RAI/“Ky është lajm mediatik?”, “analfabetizmi” i znj. Voda

Premte, 09 August 2019 13:02

Reagimi i parë zyrtar i qeverisë Rama pas shfaqjes së emisionit “Narcotica” nga RAI, vjen nga zv/ministria e Rendit Voda. Rama që ka folur për lloj lloj-broçukllash, që gjen kohë të flasë për gjëra kot, kësaj here ka detyruar Zv. Ministren e Brendshme të përgënjeshtrojë Antimafien italiane. Dhe Voda, pa asnjë profesionalizëm, krejt sikur kjo të ndodhte diku tjetër jo në Shqipëri, gjithçka e quan thjesht një lajm mediatik, një gjë kalimtare, sa për të mbushur kronikat e emisionet e televizioneve.  Voda deklaroi se “këto lajme janë të pambështetura në statistika zyrtare të shtetit shqiptar dhe as në ato të vendeve partnere. Kjo nuk është fytyra e vërtetë e Policisë së Shtetit dhe duhet përgëzuar puna e policisë, janë pakësuar sipërfaqet me kanabis”. Por Voda, në vend që të merret me thelbin e problemit, me trafikun e drogës dhe kokainës, merret me median, detyra e parë e tyë cilës ëshët informimi dhe denoncimi i krimit dhe gijthë segmenteve të lidhura me të, qofshin ato edhe shtëetore apo edhe brneda policës që mbron Voda.

Zv/ministria nuk e njeh median dhe le ta lëjë atë të bëjë punën e saj, pasi në atë fushë është “anafabete”, por le të bëjë punën e saj të rendit e sigurisë.

auto_italia1553448196.jpg

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“I bija telefonit, nuk ma hapte. Mora vesh se vajza kishte tentuar t’i jepte fund jetës”

Aktualitet

“I bija telefonit, nuk ma hapte. Mora vesh se vajza kishte tentuar t’i jepte fund jetës”

Në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në Tv Klan, Shqipja rrëfeu në studio se kur vajza e saj ishte 15 vjeç vendosi ta martonte. Gjërat po shkonin mirë deri...

VIDEO-PREKËSE/U diagnostikua me sëmundje të rëndë, nëna i vendos djalit dhe nuses unazat në emision

Aktualitet

VIDEO-PREKËSE/U diagnostikua me sëmundje të rëndë, nëna i vendos djalit dhe nuses unazat në emision

Rubrika ”Ka një mesazh për ty” në Tv Klan ka sjellë sot historinë e dhimbshme të zonjës Valbona. Ajo është diagnostikuar me një sëmundje tumorale dhe prej disa vitesh është...

FOTO/ Ngricat dhe bora, ARRSH informon për dy akset në Veri

Aktualitet

FOTO/ Ngricat dhe bora, ARRSH informon për dy akset në Veri

Autoriteti Rrugor Shqiptar informon lidhur me dy akse në Veri, Kukës- Fushë Arrëz dhe Fushë- Arrëz Pukë duke thënë se qarkullimin vijon normalisht. Pasi këto dy akse ishin problematike për shkak...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!