Spartak Ngjela, thirrje mirditorëve: Dukuni një herë nga Tirana, kemi nevojë...

Diel, 11 August 2019 22:08

Prej disa ditësh opinioni publik është përfshirë nga debate pas ngritjes të një memoriali turk në parkun e liqenit artificial të Tiranës.

Sot Erion Veliaj e pranoi se ai e kishte dhënë lejen për ngritjen e memorialit, duke u justifikuar se ‘nuk është hata dhe as tradhëti’.

 

Por ndryshe duket se mendon avokati i famshëm, mbështetësi i Edi Ramës, Spartak Ngjela.

 

Duke publikuar një video kur shikohen banorët e Mirditës duke hequr shenjat e flamurit turk të vendosura në një anë mali, Ngjela u ka bërë thirrje që të vijnë në Tiranë. 

Spartak Ngjela është i pari personazh që bën thirrje për shkatërrimin e memorialit turk.

 
Modifikuar më Diel, 11 August 2019 22:10

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tentuan të vidhnin të moshuarën, policia vihet në ndjekje por ata kryejnë një tjetër grabitje. Kush janë shqiptarët e arrestuar

Bota Shqiptare

Tentuan të vidhnin të moshuarën, policia vihet në ndjekje por ata kryejnë një tjetër grabitje. Kush janë shqiptarët e arrestuar

Dy hajdutë shqiptarë, që po vëzhgoheshin prej disa javësh nga policia italiane, u arrestuan menjëherë pasi vodhën një banesë në Villapinta, një qytezë në Monte, ndërsa kishin provuar të kryerin...

Politikë

Fuga: Gjykata Kushtetuese të mos përzihet me politikën

Akademiku Artan Fuga i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” tha se për Gjykatën Kushtetuese kemi përplasje të fortë mes palëve. Fuga ka theksuar se çështja e Gjykatës Kushtetuese duhet...

Itali, shpërthim i fuqishëm në një fabrikë fishekzjarresh, 4 të vdekur

Aktualitet

Itali, shpërthim i fuqishëm në një fabrikë fishekzjarresh, 4 të vdekur

Të paktën katër persona kanë humbur jetën dhe tre janë plagosur rëndë pas dy shpërthimeve të njëpasnjëshmë në një fabrikë fishekzjarrësh në Mesina, Itali. Ndërkohë një tjetër person rezulton i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!