'Të papranueshme'/ Raporti i OSBE/ODIHR në optikën e Bujar Kapexhiut

Premte, 06 September 2019 18:54

Raporti përfundimtar i OSBE/ODIHR për votimet e 30 qershorit ka frymëzuar artistin Bujar Kapexhiu për të krijuar karikaturën e rradhës.

Nën titullin "Të papranueshme", Kapexhiu shfaq në punimin e tij më të fundit shefen e Andrey Glover duke grisur 30 qershorin, me idenë e pavlefshmërisë së tyre, kryeministrin Edi Rama të mërzitur nga raporti dhe liderin e opozitës Lulzim Basha duke duartrokitur.

Për herë të parë në historinë  e saj si organizatë,  OSBE-ODIHR është detyruar të mbajë një raport unik: raport për zgjedhje që edhe vetë i ka konsideruar të jashtëligjshme. Dhe këtë e ka bërë për zgjedhjet lokale të 30 Qershorit 2019.

Karikatura botuar në Mapo.al:

Image

 

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

U akuzua për përdhunim/ Lihet i lirë shefi i Policisë së Fushë-Arrëzit

Aktualitet

U akuzua për përdhunim/ Lihet i lirë shefi i Policisë së Fushë-Arrëzit

Shefi i stacionit të Policisë në Fushë- Arrëz, Izmir Duraku i arrestuar për përdhunim të një të miture jetime në 2015 e cila do denonconte një abuzim seksual është liruar. Në atë...

72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

Globi

72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

72 viktima nga koronavirusi jnë 24 orët e fundit. Këto janë të dhënat të publikuara pak më parë nga Mbrojtja Civile Italiane. Sa i përket rasteve të reja, sot u regjistruan edhe...

Reforma Zgjedhore/ Ish-deputetja: Rama nuk e do ndryshimin e sistemit, duhet një studim i thelluar

Politikë

Reforma Zgjedhore/ Ish-deputetja: Rama nuk e do ndryshimin e sistemit, duhet një studim i thelluar

Ish-deputetja e LSI-së Silva Caka e ftuar në Fax News foli ne lidhje me marrëveshjen për Refromën Zgjedhore, ku ndër të tjera foli edhe për ndryshimin e sistemit. Caka u shpreh...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!