Lista e familjarëve të Ulsi Manjës të punësuar në shtet

Hënë, 09 September 2019 20:00

Kreu i Departamentit të Mjedisit në Partinë Demokratike, Jamarbër Malltezi ka denoncuar punësimet e të afërmeve, që sipas tij ka kryer Kreu i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja pasi ka marrë postin e deputetit.

Ai rendit të gjitha vendet dhe institucionet ku punojnë njerëzit e afërt e Manjës, ndërsa shprehet me ironi duke thënë “rroftë reforma” e kryeministrit, Edi Rama. Sipas Jamarbër Malltezit, kjo është arsyeja se pse fëmijët e shqiptarëve zgjedhin të largohen një orë e më parë nga Shqipëria.

Të punësuarti e Ulsi Manes nga familja e tije, pasi është bërë deputet

1. Drejtori Shendetit Publik Dibër
Hasan Manja, i vëllai

2. Në Drejtorinë e Shendetit Publik Dibër
Roza Manja, nusja e Hasanit

Në OSHE Dibër
Fari Manja, i vëllai

4. Drejtoria e Pyjores Dibër
Klodian Manja, djali i vëllait

5. Spitali Peshkopi
Ornela Manja, nusja e Klodianit

6. Drejtori i Trajtimit të Studentëve tek Teknologjiku
Shaziman Manja, i vëllai

7. Nëndrejtoresh shkolle në Laprakë
Marjeta Manja nusja e vëllait
Albgazi SHA
Mira Manja, e shoqja ekonomiste
9. Drejtor i Hetimit Tatimore te Republikës
Ardian Shehu, dhëndri i vëllait ( i kapur ne flagrance nga pergjimet e prokurorise Durrës në rrugë procedurjale dhe për shkak të influencës e ndërhyrjeve të Ulsiut vazhdon detyren dhe pse duhet të jetë në burg.
10. Kthimi dhe kompensimi i pronave
Emri Manja, djali i vëllait
11. INUKU Tiranë
Florian Elezi, djali i motrës
Aviacioni civil
Qerim Manja, djali i vëllait.
Në Bashkinë Tiranë punësuar
Pranvera Manja, goca e vëllait të deputetit dhe nusja e Ardian Shehut drejtorit te hetimit tatimore.

Pasuria

Shtëpi tek Zogu i Zi
Shtëpi plazhi në Durrës
Makinë foristradë e tipit ML Benz Mercedez e blerë vitin e fundit 35.000 Euro. Kjo për deputetin që deklarohej se ishte i vetmi pa makineë. Aksioner në ndërtimin e një hidricentrali në fshatin e Ulsiut në Duhashisht të Dibrës, pikërisht në zonën e deputetit Ulsi Manja. Aksioner janë: Bert Çupi nga Burreli, Paulin Rajta ish drejtor i Aluiznit Tiranë dhe Flamur Ndreka që përdor lekët e Ulsiut, është shofer i tij për të cilin po të verifikohet thuhet se është dënuar disa herë për grabitje e vjedhje në Itali. Është nga Gryk Noka e Dibrës dhe banon në Tiranë.

Screenshot_3.jpg

Modifikuar më Hënë, 09 September 2019 20:47

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Nuk është vetëm Braithwaite, ja lojtarët që kanë dështuar gjatë prezantimit me klubin e ri

Sport

Nuk është vetëm Braithwaite, ja lojtarët që kanë dështuar gjatë prezantimit me klubin e ri

Martin Braithwaite nuk ishte lojtari i vetëm që ka patur një prezantim të keq me klubin e ri. Futbollisti danez gjatë prezantimit që bëri në Camp Nou u përpoq të bënte disa...

'Mbro Teatrin, firmos dhe ti!' Nis peticioni në hyrje të godinës historike

Aktualitet

'Mbro Teatrin, firmos dhe ti!' Nis peticioni në hyrje të godinës historike

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka çelur sot, mbledhjen e firmave nga qyetarët për mbrojtjen e godinës së Teatrit Kombëtar dhe firmat mblidhen pikërisht në hyrje të saj  “Firmos edhe ti!”...

Ronaldo në prag të ndeshjes së 1000-të në karrierë

Sport

Ronaldo në prag të ndeshjes së 1000-të në karrierë

Juventus luan ditën e sotme ndaj Spal në transfertë, ndeshje e vlefshme për javën e 25-të në Serie-A. Ndeshje e lehtë në letër, por bardhezinjëve nuk u lejohet asnjë gabim pasi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!