Inferioriteti i Ulsiut para Presidentit ishte frika e Ramës

Hënë, 09 September 2019 20:20

Mbledhja e sotme e Komisionit Parlamentar në fakt nxori në pah një të vërtetë të madhe që karakterizon rilindjen nga kreu deri tek degëzimet e saj në nivelet më të ulëta. E gjithë kasta e Rilindjes, përfshi dhe Ramën vetë, kanë kompleksin e parasë dhe hajdutëria ka arritur majat dhe kjo për faktin se më parë nuk kanë mbushur dot barkun me bukë.
Por Rama kujdeset mbi të gjitha që prurjet në rilindje të kenë dy cilës. Nivel sa më të ulët njerëzor dhe intelektual dhe inferiorë të mjerë. Edhe pa prekur fare grupin e gaztorëve të pseudo opozitës, mjaftonin pyetjet dhe teksti i Ulsiut për të kuptuar nivelin e inferioriteti dhe mediokritetit të këtij komisioni.
Në çdo fjali, fjalë që Ulsiu hapte gojën, inferioriteti ndaj Presidentit ishte i dukshëm. Pas fjalëve, pyetjeve, dhe fjalës së mbylljes së Ulsiut nuk ishte inferioriteti i tij. Ishte inferioriteti dhe frika e Ramës ndaj Presidentit të Republikës si institucion sepse e ka të vetmin mur ku përballet çmenduria e tij por edhe e Ilir Metës si një lojtar politik. / Redaksionale

Modifikuar më Tuesday, 10 September 2019 08:59

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Italia dhuron 65 milionë euro për rindërtimin në Shqipëri

Politikë

Italia dhuron 65 milionë euro për rindërtimin në Shqipëri

Italia dhuron një shumë të madh për procesin e rindërtimit në Shqipëri. Fqinjët kanë dhuruar plot 65 milionë euro për të ndihmuar popullin shqiptar, që sipas ministrit të jashtëm italian...

U gjet i lidhur dhe me katër brinjë të thyera, shqiptarët vjedhin dhe rrahin brutalisht italianin

Kronikë

U gjet i lidhur dhe me katër brinjë të thyera, shqiptarët vjedhin dhe rrahin brutalisht italianin

Katër shqiptarë u arrestuan për grabitje ndaj një 85-vjeçari në Lignano, në mbrëmjen vonë të së enjtes Shqiptarët aktualisht mbahen në burgun e Udine. Viktima e sulmit është shtetasi italian, Giuseppe Spartà...

E frikshme! Koronavirusi “gjunjëzon” botën, po shkon në 2 mijë numri i viktimave

Globi

E frikshme! Koronavirusi “gjunjëzon” botën, po shkon në 2 mijë numri i viktimave

Autoritetet shëndetësore në Kinë njoftuan sot se numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në mbi 70 mijë, ndërsa numri i të vdekurve është rreth 1 mijë e 800...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!