Si mund të flasi ky për dhunën ndaj grave!

E mërkurë, 09 October 2019 19:23

Që në Parlament e nisi ditën sot kryeministri me turfullime falso dhe është bërë një aktor shumë i keq me një pseudopropagandë që dhe ai vet e di që nuk i pi më ujë. Kanë kaluar 6 vjet dhe për nga pesha që shqiptarët vuajtën është e barabartë me 60 vite varfëri, shpopullim ikje të tyre në masë dhe ën gjithë këto vite e dëgjon gruan e Bilalit, për çfarë nuk flet dhe kë nuk shan por për rroga pensione dhe ekonomi nuk e hap gojën. 

Modeli i tij do të shërbejë tani dhe në dekadat që do të vijnë për të zbërthyer narkodiktatorët dhe figurat e urryera që zbrazin kombet e tyre, fryjnë çështjen kombëtare të kombeve të tyre, shkatërrojnë të ardhmen e kombeve të tyre. Qëllimi është një dhe i vetëm: Paraja, pasuria, e në rastin e gruas së Bilalit kjo është më e theksuar se çdo lloj diktatori tjetër.
Por sot guxoi të fliste për dhunën ndaj grave!
Si mund të flas ky njeri për dhunën ndaj grave kur brenda dhe jashtë territorit ia dinë të gjithë dy gjera shumë mirë;   para që nuk është pikatore dhe e dytë që është i dhunshëm me gratë qofshin këto me celebrim apo jo. Jeta e tij është karakterizuar nga dhuna dhe goditje ndaj femrës të cilat janë qenë sistematike. Problemi është tek masa kush ka duruar më shumë dhe kush ka duruar më pak.
Për këtë çështjen e dhunës ndaj gruas ky ka dhe një armatë hajdutësh me vete me emrin NGO, ose e shqipëruar Shqipëria Civile me hap ushtarak. Sapo fishkëllen Rama kjo e ashtuquajtur shoqëri civile e ndjen aromën e parasë dhe e gjitha në këmbë si një divizion mashtruesish dhe hajdutësh profesioniste në shërbim të narkodiktatorit dhe njeriut më të dhunshëm ën familje.

Modifikuar më E mërkurë, 09 October 2019 19:24

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vonesa dhe bllokime, pse ka ngecur Reforma në Drejtësi. KED s’mund të zhvillojë mbledhje për vlerësimin e kandidatëve

Politikë

Vonesa dhe bllokime, pse ka ngecur Reforma në Drejtësi. KED s’mund të zhvillojë mbledhje për vlerësimin e kandidatëve

Prej më shumë se 2 vitesh, Gjykata Kushtetuese në Shqipëri nuk është më funksionale si rezultat i largimit të anëtareve të saj, që nuk e kaluan dot “sitën” e vetingut.Betohen-anetaret-e-Kushtetueses Pas...

Konfirmohet rasti i parë pozitiv në Sarandë, infektohet një turiste ukrainase

Aktualitet

Konfirmohet rasti i parë pozitiv në Sarandë, infektohet një turiste ukrainase

  Rezulton pozitiv rasti i parë me Covid 19 në Sarandë. Gazetarja Shpresa Dine raporton për “BalkanWeb” se bëhet fjalë për një shtetase ukrahinase, e cila ka ardhur për pushime në...

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Aktualitet

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Prej dy ditësh numri i rasteve aktive me koronavirus në vendin tonë është rritur. Deri më tani numri i personave aktivë me koronavirus në vendin tonë është 220 raste, kryesisht...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!