Albin Kurti: Thaçi tradhtar, nuk duhet ta çojë mandatin deri në fund

E mërkurë, 09 October 2019 22:35

Albin Kurti ka paralajmëruar se Hashim Thaçi mund të shkarkohet nga president i Kosovës.
Edhe pse pranon se ende nuk i kanë votat, por kjo çështje do të diskutohet.
Sipas tij, Thaçi është tradhtar kur ka menduar për të shkëmbyer territoret e Kosovës.

Deklaratat Kurti i ka bërë në një intervistë për emisionin ‘Opinion’ të gazetarit Blendi Fevziu.

‘Nuk i kemi ende votat për shkarkimin e Thaçit, por do e shohim me shumë vëmendje. Raportet e tij me Serbinë kanë qenë shumë problematike, veçanërisht me idenë e tij për shkëmbim të territoreve. Të thuash që veriu i Kosovës është dhuratë e Rankoviçit që duhet kthyer mbrapsht kjo është tradhëti.

Raportet me Thaçin janë të mira sepse nuk ekzistojnë raporte. Ai duhet te ma japë mandatin mua për të formuar qeverinë dhe më në fund po i jap shansin të bëjë diçka të mirë. Është koha që të mos e çojë deri në fund mandatin e tij si president’, është shprehur kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Media iraniane: Kutitë e zeza të avionit të rrëzuar do të dërgohen në Ukrainë

Globi

Media iraniane: Kutitë e zeza të avionit të rrëzuar do të dërgohen në Ukrainë

Dubai – Kutitë e zeza të avionit ukrainas që u rrëzua aksidentalisht nga forcat iraniane këtë muaj, do të dërgohen në Ukrainë,  bëri të ditur agjencia e lajmeve Tasnim të...

Defekt në linjën e tensionit të lartë Cerunjë - Bulqizë, pa energji Peshkopia, Kukësi, Kruma etj.

Aktualitet

Defekt në linjën e tensionit të lartë Cerunjë - Bulqizë, pa energji Peshkopia, Kukësi, Kruma etj.

Operatori i Sistemit të Transmetimit njoftoi  para pak minutash se si rezultat i defektit në linjën e OST, 110-20/3 HEC Cerunjë - Bulqizë, jane pa tension, disa nënstacione si në Bulqizë, Krastë...

Vidhnin gjatë natës, arrestohen dy adoleshentë, dy të tjerë shpallen në kërkim

Aktualitet

Vidhnin gjatë natës, arrestohen dy adoleshentë, dy të tjerë shpallen në kërkim

Policia e Tiranës ka arrestuar dy adoleshentë, ndërsa ka shpallur në kërkim dy të tjerë, pasi akuzohen se kanë kryer një sërë vjedhjesh në kryeqytet. Uniformat blu të Tiranës bëjnë me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!