IRONIA/ Manjani: Kemi rënie në “Doing Business”, por jemi rritur shumë në “Doing Drugs”

E Enjte, 24 October 2019 15:12

Raporti ndërkombëtar për klimën e biznesit në Shqipëri e rendit vendin tonë në nivele më të këqija se 7 vite më parë. Shqipëria është në vend të 82, ndërkoha vendet e rajonit paraqiten shumë herë më mirë. Maqedonia e Veriut në vend të 17, Serbia në vend të 44 dhe Mali i Zi në vend të 50.

Lidhur me këtë raport që vlerëson klimën e të bërit biznes dhe zbatimin e ligjeve në Shqipëri, ish-ministri Ylli Manjani shprehet me ironi se kemi rritje në sektorin e lëndëve nakrotike: “Kemi rënie në “doing business”, por jemi rritur shumë në “doing drugs”. Europa që bëri “gabim historik” e konfirmon këtë rritje…”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“8 Marsi”, ish-deputetja e LSI: Një ditë reflektimi! Nuk jeni vetëm do të vazhdojmë te luftojmë se bashku, kundër diskriminimit

Politikë

“8 Marsi”, ish-deputetja e LSI: Një ditë reflektimi! Nuk jeni vetëm do të vazhdojmë te luftojmë se bashku, kundër diskriminimit

  Ish-deputetja e LSI-së Erisa Xhixho thotë se ky 8 mars duhet të jetë një ditë reflektimi për sa shumë meritojnë dhe sa pak marrin gratë.   Në një postim në “Facebook”, Xhixho...

Emrat që ikin e vijnë nga lista e PS në 7 qarqe

Politikë

Emrat që ikin e vijnë nga lista e PS në 7 qarqe

  Ora 19:30 do ta gjej shtabin elektoral socialist dhe kryesinë e partisë përballë Edi Ramës në finalizimin e listës së kandidatëve për deputetë që do t’i shkojnë KQZ-së. Strategjia e...

Kandidati i LSI-së, Lefter Maliqi: Në Berat fitojmë 5 me 2

Politikë

Kandidati i LSI-së, Lefter Maliqi: Në Berat fitojmë 5 me 2

  Këtë të hënë Lëvizja Socialiste për Integrim publikoi listat e plota për kandidatët në 12 qarqet e vendit. Në listën e Beratit është edhe deputeti Lefter Maliqi, i cili në...