LSI zgjedh ish-kryebashkiakun si Sekretar për Pushtetin Lokal

Premte, 08 November 2019 17:55

Në kuadër të riorganizmit dhe zhvllimit të zgjedhjeve ne strukturat e partisë, Kryesia Ekzekutive e LSI ka marrë vendim për emërimin si Sekretar të Pushtetit Lokal të Petrit Sinaj, ish kryebashkiak i Beratit.

Pak ditë më parë, kryesia e Ekzekutive e LSI zgjodhi edhe koordinatorët për qarqet Tiranë, Durrës dhe Vlorë.

Për Tiranën u zgjodh Përparim Spahiu, për Durrësin Nasip Naço dhe për Vlorën Flamur Çelaj.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

16 persona të mbyllur në kontenierin e një trageti

Globi

16 persona të mbyllur në kontenierin e një trageti

Një zëdhënës i operatorit të linjës suedeze të trageteve Stena njoftoi se janë gjetur 16 persona të mbyllur në rimorkion e një trageti pasagjerësh që udhëtonte nga Franca për në...

Presidenti Trump: do t'i bëj publike të dhënat e mia financiare

Globi

Presidenti Trump: do t'i bëj publike të dhënat e mia financiare

Presidenti Donald Trump njoftoi të enjten se do të publikojë të dhëna mbi financat e tij përpara zgjedhjeve presidenciale të 2020, duke shtuar se i takonte atij të vendoste mbi...

Debati i kandidatëve demokratë

Globi

Debati i kandidatëve demokratë

Zgjedhjet presidenciale të vitit 2020 u rikthyen në qendër të vëmendjes të mërkurën në Atlanta të shtetit Xhorxhia, ku pretendentët për kandidaturën e partisë demokrate u mblodhën për debatin e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!