FOTO-DENONCIMI/ Qytetarët shkojnë në burg, por deputeti i Ramës bën katin e 13 pa leje mbi 12-in e pestë pa leje!

Premte, 08 November 2019 18:14

Të ishte një qytetar i thjeshtë tani do të ishte duke u përballur korridoreve të drejtësisë, por kur bëhet fjala për deputetët të mazhorancës, askush nuk reagon.

Anëtari i Kryesisë së PD dhe drejtuesi i Departamentit të Mjedisit në selinë blu, Jamarbër Malltezi, ka publikuar në Facebook një seri fotosh që provojnë se ligji në dorën e Ramës nuk mund të godasë mbi deputetin Sadri Abazi.

Ky i fundit, sipas Malltezit, ka ngritur kate pa leje, ka bërë ndërtim të paligjshëm 6 katësh në Tiranë, ndërsa ky fenomen është kryer edhe në autostradën Tiranë-Durrës.

“Me këto foto që tregojnë se çfarë domethënie ka ligji për ligjvënësin socialist Sadri dhe shefin e tij të KÇK-së, ju uroj fundjavë të mbarë! I paparë Sadriu: bën katin e 13 pa leje mbi 12-in e pestë pa leje!!! Dashnor i drejtësisë është bashkë me tualetin dhe shefin e KÇK që burgosin hallexhinj pse riparon çatinë pa u kollit tek tualetet në pushtet”, shkruan Malltezi në denoncimin e tij.

auto_11573232733.jpgauto_21573232735.jpg

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Plagosje me armë zjarri në Mirditë, i riu sillet me urgjencë te Spitali i Traumës

Kronikë

Plagosje me armë zjarri në Mirditë, i riu sillet me urgjencë te Spitali i Traumës

Një person është qëlluar me armë zjarri në qytetin e Rubikut në Mirditë ndërsa sipas burimeve mësohet se ndodhet në gjendje të rëndë për jetën. Pas dhënies së ndihmës së...

Statistikat dramatike në Kosovë/ Brenda dy viteve 11 gra dhe një vajzë janë vrarë brenda familjes

Bota Shqiptare

Statistikat dramatike në Kosovë/ Brenda dy viteve 11 gra dhe një vajzë janë vrarë brenda familjes

Një studim i misioni i Organizatës për Siguri e Bashkëpunim në Evropë, vë në pah se 54 për qind e grave të anketuara në Kosovë, thonë se që nga mosha...

Rita Ora merr pushimet dhe flet për sëmundjen: Po më shkatërron!

Show-biz

Rita Ora merr pushimet dhe flet për sëmundjen: Po më shkatërron!

Rita Ora duket ka vendosur të bëjë pak pushim nga muzika sepse është sëmurë dhe duhet të kujdeset për veten. Këtë e ka bërë të ditur me anë të një njoftimi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!