'Përralla e Edi Kajmakut dhe Taulant Yaris mbaroi sot! Nuk ka as agjentë rusë e as financim të dyshimtë'

Premte, 08 November 2019 18:58

Kryetari i FRPD Belind Këlliçi komenton vendimin e Prokurorisë së Tiranës për të dërguar si të pandehur në gjykatë kreun e opozitës Lulzim Basha nën akuzën e falsifikimit të dokumenteve.

Përmes një reagimi në Facebook, kryetari i të rinjve demokratë shprehet se, përralla e qeverisë sot mbaroi, ndërsa shton se, kryeministri Edi Rama doli lakuriq me mashtrimin e të tij të rradhës për financim rus te opozita.

Sipas Këlliçit, shefi i mazhorancës po e përdor prokurorinë për larje hesapesh të bandave qeveritare dhe për të goditur kundërshtarin politik

“Përralla e Edi Kajmakut dhe Taulant Yaris mbaroi sot! Nuk ka as agjentë rusë e as financim të dyshimtë. Koka e krimit të organizuar në Shqipëri doli lakuriq, si me mashtrimin e tij ashtu dhe me faktin se po e përdor prokurorinë për larje hesapesh të bandave qeveritare dhe për të goditur kundërshtarin politik.

Sot kur mbushën 9 vite nga vendimi për liberalizimin e vizave, proces i udhëhequr nga Lulzim Basha, ky vendim është dëshmia më e qartë se kush do ta bëjë këtë vend, kush do ti prijë rinisë drejt të ardhmes që meriton! Pa asnjë dyshim është Lulzim Basha lideri më proeuropian dhe amerikan që ka vendi! Për Edi Ramen dhe bandën e tij mund te them vetëm: “what the f...” ishte kjo akuze qesharake”, shkruan Këlliçi në postimin e tij.

Image

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ditën në gjumë, natën në punë/ Ja si u arrestuan tre grabitësit shqiptarë të vilave

Aktualitet

Ditën në gjumë, natën në punë/ Ja si u arrestuan tre grabitësit shqiptarë të vilave

Tre shtetas shqiptar të moshave,  24, 30 dhe 33 vjeç, të cilët ushtronin aktivitetin në grabitjen e banesave kanë rënë në prangat e policisë italiane. Të tre këta shtetas kishin mundur ...

Fiona Hill: Ukraina ndërhyri në zgjedhjet amerikane? Është një trillim i shërbimeve ruse

Globi

Fiona Hill: Ukraina ndërhyri në zgjedhjet amerikane? Është një trillim i shërbimeve ruse

Ish-zyrtarja e lartë e Këshillit të Sigurisë Kombëtare tha të enjten gjatë dëshmisë në procesin hetimor ndaj Presidentit Trump se është “një trillim” se Ukraina, dhe jo Rusia, ndërhyri në...

Lisien Bashkurti: Normat diplomatike ndërkombëtare, sovraniteti shtetit, reagimi i Presidentit

Politikë

Lisien Bashkurti: Normat diplomatike ndërkombëtare, sovraniteti shtetit, reagimi i Presidentit

Prof. Lisen Bashkurti – Kohët e fundit, në mënyrë të vecantë pas adoptimit të reformës në drejtësi me ndryshimet kushtetuese të korrikut 2016, ka disa diplomatë dhe përfaqësi të huaja të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!