Shoferi i ‘Rrumit’ qëlloi mbi atentatorët e Ndojës, ja pse nuk u dogj makina

Premte, 08 November 2019 19:14

Zbardhen të tjera detaje nga ngjarja e rëndë në Durrës, ku humbi jetën Andi Maloku dhe u plagosën Arjan Ndoja dhe Aleksandër Laho, i njohur edhe si ‘Rrumi’.

Gazeta Mapo mëson se në vendin e ngjarjes janë gjetur edhe gëzhoja që nuk i përkasin dy kallashnikovëve që u gjetën në makinën e autorëve. Grupi hetimor mendon se është qëlluar nga një makinë tjetër, por jo drejt prokurorit, por drejt automjetit të atentatorëve. Dyshimet bien mbi një person që mund të jetë shoferi i Aleksandër Lahos, i njohur si “Rrumi”.

Aleksandër Laho po udhëtonte me makinën e prokurorit dhe automjeti ku ndodhej edhe shoferi i tij po e ndiqte nga pas. Sapo atentatorët kanë filluar të qëllojnë drejt prokurorit, aty ku ndodhej edhe Aleksandër Laho, dyshohet se shoferi i këtij të fundit ka qëlluar me pistoletë ndaj automjetit të autorëve. Kjo mendohet se ka qënë arsyeja pse i dyshuari Redjan Rraja dhe dy persona të tjerë janë larguar direkt, duke mos vijuar të qëllojnë drejt makinës ku ndodhej Arjan Ndoja dhe Aleksandër Laho.

Gazeta Mapo mëson gjithashtu edhe arsyen se pse autorët nuk e kanë djegur dot makinën pranë Ishmit. Bëhet e ditur se Redjan Rraja dhe dy personat e tjerë, nuk e kanë hapur dot direkt bagazhin ku ndodheshin shishet me benzinë, dhe nga frika se mos i ndiqte automjeti ku ndodheshin miqtë e Aleksandër Lahos, janë larguar me shpejtësi, kjo edhe për t’i shpëtuar zbulimit.

Modifikuar më Premte, 08 November 2019 19:15

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ditën në gjumë, natën në punë/ Ja si u arrestuan tre grabitësit shqiptarë të vilave

Aktualitet

Ditën në gjumë, natën në punë/ Ja si u arrestuan tre grabitësit shqiptarë të vilave

Tre shtetas shqiptar të moshave,  24, 30 dhe 33 vjeç, të cilët ushtronin aktivitetin në grabitjen e banesave kanë rënë në prangat e policisë italiane. Të tre këta shtetas kishin mundur ...

Fiona Hill: Ukraina ndërhyri në zgjedhjet amerikane? Është një trillim i shërbimeve ruse

Globi

Fiona Hill: Ukraina ndërhyri në zgjedhjet amerikane? Është një trillim i shërbimeve ruse

Ish-zyrtarja e lartë e Këshillit të Sigurisë Kombëtare tha të enjten gjatë dëshmisë në procesin hetimor ndaj Presidentit Trump se është “një trillim” se Ukraina, dhe jo Rusia, ndërhyri në...

Lisien Bashkurti: Normat diplomatike ndërkombëtare, sovraniteti shtetit, reagimi i Presidentit

Politikë

Lisien Bashkurti: Normat diplomatike ndërkombëtare, sovraniteti shtetit, reagimi i Presidentit

Prof. Lisen Bashkurti – Kohët e fundit, në mënyrë të vecantë pas adoptimit të reformës në drejtësi me ndryshimet kushtetuese të korrikut 2016, ka disa diplomatë dhe përfaqësi të huaja të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!