Denoncimi/ Shëndetësia në kolaps, nuk ka as alkool dhe doreza për marrjen e analizave

Premte, 08 November 2019 19:42

Shëndetësia në vend në krizë të thellë. Këtë e tregon denoncimi i një qytetari, i bërë publik pak minuta më parë nga ish kryeministri Sali Berisha.

Sipas tij, në spitalin e Shkodrës nuk ka as alkool apo doreza për kryerjen e analizave bazike të gjakut dhe urinës.

Sipas denoncuesit, edhe vetë punonjëset janë ankuar por këto mungesa, por deri tani nuk është marrë asnjë masë.

“Analizat merren pa alkool, mungon çdo gjë në shërbimin mjekësor!”, shkruan ish kryeministri, ndërsa publikon edhe denoncimin e qytetarit.

Doktor pershendetje uroj te jeni mire dhe nje dite te mbare..Per korrektsi po ta them emrin nga Shkodra por ju e kuptoni vet....

Shkova per dy analiza gjaku dhe urine ne polikliniken e Shkodres...pa dorza edhe alkolin me tha nje infermiere posht ne koefidenc e blejm vete ..pse nuk ankoni te drejtuesit ..

Me tha qe kemi anku dhe ber kerkesa por...!!?? se çan kryt kurkush ..i them ta bi ndonje gazetar .?..moooooos me tha se na heqin prej pune...ja kjo asht shendetsia e narkoshtetit aktualisht ..o Zot thash ne jemi thhesht qytetar dhe mbajm gadi nga 500 deri 1000 ml flm klmb ????????.

..se harrova me adasht nji tubet daktarin (myconazol)..nuk e kziston prej gadi dy vjetesh me thanen farmacistet .i çova nje sms te mesengeri asaj qe u ba ministre pasi para disa vitesh dhe as begenisi me me kthy pergjigje flm.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

UEFA publikon superpritjen e Berishës. Tifozët i japin 10 në faqen zyrtare (VIDEO)

Sport

UEFA publikon superpritjen e Berishës. Tifozët i japin 10 në faqen zyrtare (VIDEO)

Superitja e Etrit Berishës ndaj Francës u publikua edhe nga adresa zyrtare e UEFA-s në Facebook dhe rrjetet sociale, duke pyetur se çfarë note meriton nga 1-10 dhe për 99%...

16 persona të mbyllur në kontenierin e një trageti

Globi

16 persona të mbyllur në kontenierin e një trageti

Një zëdhënës i operatorit të linjës suedeze të trageteve Stena njoftoi se janë gjetur 16 persona të mbyllur në rimorkion e një trageti pasagjerësh që udhëtonte nga Franca për në...

Presidenti Trump: do t'i bëj publike të dhënat e mia financiare

Globi

Presidenti Trump: do t'i bëj publike të dhënat e mia financiare

Presidenti Donald Trump njoftoi të enjten se do të publikojë të dhëna mbi financat e tij përpara zgjedhjeve presidenciale të 2020, duke shtuar se i takonte atij të vendoste mbi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!