Prokurorja përgënjeshtron lajmin që dosja e Bashës të ketë shkuar në gjykatë

Premte, 08 November 2019 21:24

Një nga prokuroret që është marrë me çështjen në ngarkim të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mohuar që dosja sikundër u përfol sot në media, të ketë shkuar në gjykatë.

Elisabeta Imeraj ka mohuar një fakt të tillë, çka e bën edhe më të dyshimte rastin.

Imeraj u përfol sot se nuk kishte firmosur padinë e ngritur nga Prokuroria në ngarkim të Bashës, pasi kjo e fundit ndodhej në regjim spital.

Ndërkohë që dosja është firmosur vetëm nga dy prokurorë, respektivisht Ervis Karanxha dhe Gjergji Tako, ndërkohë që prokurori i tretë Kol Hysenaj, nuk ka pranuar ta firmosë.

Dosja në ngarkim të Bashës përfundoi nga 'Pastrim Parash' në akuza qesharake si 'Falsifikim dokumentesh', ndërkohë që thuhet se midis prokurorëve ka pasur një debat të ashpër.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO-EMRI/ Valëviti flamurin shqiptar, Mali i Zi dëbon dhe gjobit 64-vjeçarin nga Shkodra

Aktualitet

FOTO-EMRI/ Valëviti flamurin shqiptar, Mali i Zi dëbon dhe gjobit 64-vjeçarin nga Shkodra

Policia në Tivar paraqiti kërkesë për fillimin e procedurave ndaj shtetasit Irfan Domnori, 64-vjeç, nga Shkodra, njofton Drejtoria e Policisë e Malit të Zi, trasnmeton Ulqini Online. Shtetasi nga Shqipëria është dënuar me...

Mungon në Tiranë, Benzema nis luftë të re me Francën: “Më lini të luaj me Algjerinë”

Sport

Mungon në Tiranë, Benzema nis luftë të re me Francën: “Më lini të luaj me Algjerinë”

Në mbrëmje, në Shqipëri, Didier Deschamps do të festojë pankinën e 100 si trajner i Francës. E gjithnjë, pa sulmuesin më të mirë francez të historisë së Real Madrid në...

Event festiv apo shtetrrethim në ”Arenën Kombëtare”? Policia pengon hyrjen e gazetarëve

Aktualitet

Event festiv apo shtetrrethim në ”Arenën Kombëtare”? Policia pengon hyrjen e gazetarëve

Ndeshja Shqipëri Francë do akoma disa orë të fillojë, por masat e sigurisë në stadiumin “Air Albania” po bëhen gjithmonë e më shtrënguese. Forca të shumta policia po rrethojnë impiantin e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!