Mbërrin letërporosia nga Italia, konfirmohet dënimi i Valdrin Pjetrit

Premte, 06 December 2019 12:38

Në njësinë e dekriminalizimit ka mbërritur nga prokuroria italiane letërporosia për kandiatin për kryebashkiak të PS-së në Shkodër Valdrin Pjetrin, duke konfirmuar dënimin e tij në Itali, akuza që fillimisht u bënë nga Partia Demokratike në Shqipëri

Mësohet se letërporosia ka mbërritur në Shqipëri që prej 28 nëntorit dhe konfirmohet se drejtësia italiane e kishte fajësuar Pjetrin për akuzat “trafik lëndësh narkotike” dhe ka qënë dënuar me 18 muaj burg. Me marrëveshje kishin vendosur largimin e tij nga territori italian.

Tanimë pritet që njësia e dekriminalizimit t’ja përcjellë materialin prokurorisë Shkodër ku do të kryehen veprimet proceduriale ku Valdrin Pejtri do procedohet penalisht e do të merret i pandehur.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Infermieret po ikin masivisht: Shumë shpejt, injeksionet do t’i bëni vetë

Aktualitet

Infermieret po ikin masivisht: Shumë shpejt, injeksionet do t’i bëni vetë

Mësimi i gjuhëve të huaja është kthyer në nevojën më të ngutshme për studentët e infermierisë. Me të kryer betimin qe u jep titullin infermier, edhe ata duan të ikin...

Gjykata e Posaçme lë në burg rrëmbyesit e Jan Prengës

Politikë

Gjykata e Posaçme lë në burg rrëmbyesit e Jan Prengës

Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka rikonfirmuar masat e sigurisë për 6 personat e akuzuar për rrëmbimin dhe vrasjen e Jan Prengës. Kështu...

Prekëse/ Vdiq në tërmetin e 26 nëntorit, anglezët i ngrenë memorial

Politikë

Prekëse/ Vdiq në tërmetin e 26 nëntorit, anglezët i ngrenë memorial

Një kompani britanike ka vendosur të përkujtojë në mënyrë të veçantë një koleg shqiptar që vdiq gjatë tërmetit të 26 nëntorit. '001 Taxis' ka ngritur një memorial në zyrat e saj...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!