Shqipëria merr kryesimin e OSBE, Pollo ka një pyetje për qeverinë mbi legjislacionin e mediave

Premte, 06 December 2019 13:06

Ish-deputeti i PD, Genc Pollo ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, lidhur me kryesimin e OSBE nga Shqipëria.

“Do të ishte me interes të dihet se çfarë ju thotë qeveria në lidhje me legjislacionin mashtrues të mediave që po përparon në Parlament. Kundërshtuar nga të gjithë përfshirë bashkësinë e komunitetit” – shkruan Pollo.

Sot Shqipëria merr stafetën e drejtimit të Organizatës së OSBE-së. Lajmin e bëri me dije Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj nëpërmjet një postimi në facebook ku shkruan se “sot në Ministerialin e OSBE-së në Bratislavë Shqipëria zyrtarisht merr Kryesinë e OSBE-së.”

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Antishpifja që jua shpifi të gjithëve

Politikë

Antishpifja që jua shpifi të gjithëve

Nga Luçiano Boçi Paketa anti-shpifje vazhdon të prodhojë reagime mosaprovuese në shumë nivele. Zërat e ndryshëm që e kundërshtojnë për herë të parë duket se u bënë bashkë. Tanimë nuk janë...

Rrihte e përdhunonte gruan, ngacmonte seksualisht edhe vajzën, arrestohet shqiptari

Aktualitet

Rrihte e përdhunonte gruan, ngacmonte seksualisht edhe vajzën, arrestohet shqiptari

Një shqiptar është arrestuar në Itali. Gruaja e paditi në policinë Italiane për dhunën që ai ushtronte ndaj saj dhe vajzës. Çifti shqiptar kishte vite që jetonte në Itali. Media italiane...

Shi dhe dëborë/ Moti kthen faqe, çfarë ndodh në fundjavë

Aktualitet

Shi dhe dëborë/ Moti kthen faqe, çfarë ndodh në fundjavë

Duke filluar nga kjo fundjavë, pritet ndryshimi i kushteve meteorologjike. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikon se ditën e Shtunë do të mbizotërojnë vranësirat dhe reshjet e shiut me intensitet të ulët...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!