Protestë në stadiumin e Shkodrës, tifozët: “Rama ik!”

Saturday, 25 Janar 2020 18:55
Thirrjet kundër qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama duket se janë kthyer tashmë në kore normale të tifozëve gjatë ndeshjeve të futbollit. Pas qytetit të Korçës disa ditë më parë, sot ka qenë radha e tifozëve shkodranë në stadiumin “Loro Boriçi”, gjatë ndeshjes Vllaznia-Laçi.
 
Në minutën e 65’ arbitri ndërpret ndeshjen për shkak të situatës së tensionuar të tifozëve shkodranë që në kor brohorasin: “Rama Ik”.
 
Slogani “Rama ik” po mbahet gjallë nga tifozat anëmbanë vendit, ndërkohë që lidershipi opozitar sikur e ka harruar thirrjen “Rama ik!” që prej qershorit 2019.
 
Liderët e opozitës bëjnë mirë të shikojnë ndeshjet e futbollit shqiptar, sepse mund të marrin zemër nga thirrjet e sportdashësve!
 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Koronavirus zbraz stadiumet, Juve-Inter pa tifozë: “Me shumë mundësi Serie A me dyer të mbyllura”

Sport

Koronavirus zbraz stadiumet, Juve-Inter pa tifozë: “Me shumë mundësi Serie A me dyer të mbyllura”

Emergjenca Koronavirus është një temë e nxehtë edhe përsa i përket futbollit në Itali. Masat e marra për tu kujdesur për shëndetin e atletëve e tifozëve janë ngjitur në rendin...

Në kërkim të shpresës së humbur...

Politikë

Në kërkim të shpresës së humbur...

Mbi filmin “Shpresa e e humbur”, realizuar nga “The Albanian” dhe shoqata “Shpresa Programme”, Londër Nga Flori Slatina Problemet sociale nuk janë vetëm shqetësim i organeve shtetërore, apo shoqërisë dhe shoqatave jo...

Mafia e mbetjeve/ Si u sekuestruan 18 mijë kg pajisje të rrezikshme në portin italian që po vinin në Shqipëri

Politikë

Mafia e mbetjeve/ Si u sekuestruan 18 mijë kg pajisje të rrezikshme në portin italian që po vinin në Shqipëri

Agjencia e Doganave në Ankona në bashkëpunim me Karabinierët, kanë kryer kontrolle të vazhdueshme në kuadër të parandalimit të aktiviteteve të parandalimit të krimit mjedisor, pas të dhënave për eksportin...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!