Prekëse/ Vdiq në tërmetin e 26 nëntorit, anglezët i ngrenë memorial

Premte, 21 February 2020 18:12

Një kompani britanike ka vendosur të përkujtojë në mënyrë të veçantë një koleg shqiptar që vdiq gjatë tërmetit të 26 nëntorit. '001 Taxis' ka ngritur një memorial në zyrat e saj në Oksford në nderim të Klement Çupit.

Të pranishëm në zbulimin e memorialit, një stol i dedikuar për Çupin, ishte edhe e fejuara e tij, Loridona Suluka, kushërinjtë Marenglen dhe Artur Çupi si dhe daja, Mevlan Karaj.

Menaxheri i kompanisë, Aaron Singh tha se Çupi ishte një djalosh i qeshur, të cilin e donin të gjithë. “Ne do e kujtojmë gjithmonë,” tha ai.

Çupi ishte në ditën e tij të dytë të vizitës në Shqipëri te prindërit në Thumanë kur humbi jetën. Ai do të martohej së shpejti.

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ujqërit zbresin në qytet, pushtojnë San Francisco-n

Globi

Ujqërit zbresin në qytet, pushtojnë San Francisco-n

Pas disa javësh në izolim total në qytetin e San Francisco, kafshë të cilat kanë jetuar deri më tani nëpër male, kanë filluar të zbresin edhe në qytet.Tashmë një qytet...

Familja e prekur në Fier/ Burri punonte si shofer furgoni mallrash

Aktualitet

Familja e prekur në Fier/ Burri punonte si shofer furgoni mallrash

Një familje është goditur nga koronavirusi në lagjen “15 Tetori” në Fier. Burime bëjnë me dije për Faxweb.al se është infektuar një familje me 5 anëtarë, 4 prej të cilëve...

Mal i Zi, arrestohet mjeku se publikoi listën e pacientëve me COVID-19

Globi

Mal i Zi, arrestohet mjeku se publikoi listën e pacientëve me COVID-19

Policia ka arrestuar një person të stafit mjekësor për publikimin e një liste me emrat e qytetarëve që kanë testuar pozitivisht për COVID-19.Zyra e Prokurorisë në mal të Zi tha...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!