Vasili: 2 marsi, beteja për Kushtetutën që duan ta rrëmbejnë dhe ta shqyejnë Ram-rilindasit

Saturday, 22 February 2020 10:48

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka risjellë në vëmendje thirrjen e presidentit Ilir Meta që qytetarët t’i bashkohen protestës së 2 marsit në Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’.

Përmes një postimi në ‘Facebook’ Vasili theksoi se 2 marsi si takimi mbarëpopullor i të gjithë shqiptarëve është momenti që ndan gjerat. Sipas Vasilit kjo datë është vija e ndarjes mes pabarazisë përpara ligjit dhe drejtësisë së barabartë për të gjithë.

MESAZHI I VASILIT
2 Marsi i Kushtetutes, perballe antiligjit dhe horrllëkut qeveritar!
2 marsi si takimi mbarepopullor i te gjithe shqiptareve eshte momenti qe ndan gjerat.
Mbrojtja e Kushtetutes eshte mbrojtje nga antiligji qeveritar:
qe grabit pronen, qe ndeshkon njeriun e thjeshte dhe mbron hajdutet e qeverise,
qe dhunon cdo te drejte te njerezve te zakonshem dhe garanton cdo privilegj te çfrenuar te qeveritareve gangstere,
qe shkeljen e ligjit e quan normalitet dhe respektimin faj.

qe lejon te grabiten miliarda me koncesione ndersa njerezit e varfer nuk sigurojne dot as buken e perditshme,
qe i mbyll gojen fjales se lire dhe paguan fjalen e maskarenjve mediatike te paguar nga qeveria,
qe lejon te pastrohen parate e pista qe asgjesojne mijra bisnese te ndershme, qe jua ben jeten ferr shqiptareve aq sa ata ikin me mijra nga Shqiperia, qe eshte gati te shkembeje shqiptaret me siriane e Bangladeshas,
qe e shnderron Shqiperine nder tre vendet me te korruptuara te botes, qe e shnderron Shqiperine ne Kolumbine e Europes.
qe ua shet edhe Shqiperine edhe Kosoven interesave me te zeza antishqiptare.
2 marsi eshte vija e ndarjes mes pabarazise perpara ligjit dhe drejtesise se barabarte per te gjithe.
2 marsi i jep fundit drejtesise se blere,te kapur e te rrembyer nga qeveria qe e mbron ate dhe denon egersisht njeriun e thjeshte.
2 marsi eshte beteja per Kushtetuten qe duan ta rrembejne dhe ta shqyejne Ram- rilindasit idiote te tij.
2 marsi eshte festa e ligjit dhe e barazise se njerezve te lire.
2 marsi eshte dita e rikthimit te dinjitetit te neperkembur nga degjenerimi arrogant i ram-rilindjes.
2 marsi eshte dita e ndarjes me horrllekun rilindas te antiligjit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Mori pjesë në marshim/ Babai i vajzës së dhunuar: Po më bëjnë shantazh, duan të më vrasin. Edi Rama foli vetëm për …

Aktualitet

Mori pjesë në marshim/ Babai i vajzës së dhunuar: Po më bëjnë shantazh, duan të më vrasin. Edi Rama foli vetëm për …

Babai i vajzës së dhunuar seksualisht nga roja i shkollës, Abaz Doku, dhe tre minorenë, ka qenë sot i pranishëm në protestën e organizuar nga shoqëria civile, kundër dhunës ndaj...

Sekuestrohen 450 kg marijuanë, arrestohen dy shqiptarë

Aktualitet

Sekuestrohen 450 kg marijuanë, arrestohen dy shqiptarë

Policia italiane ka arrestuar 4 persona mes tyre dy shqiptarë, pasi akuzohen për trafik të lëndëve narkotike. Sipas mediave italiane, dy shqiptarët e arrestuar janë  Ferdinand Kekaj 35 vjeç dhe Xhuljano...

Qeveria do të marrë 650 milionë euro borxh, Kuvendi miraton eurobondin, Meta dha sot pëlqimin për hyrjen në fuqi të ligjit

Politikë

Qeveria do të marrë 650 milionë euro borxh, Kuvendi miraton eurobondin, Meta dha sot pëlqimin për hyrjen në fuqi të ligjit

Një ditë pasi Presidenti ktheu në Kuvend ligjin për eurobondin maxhoranca ka reflektuar duke bërë amendimet e nevojshme dhe ka miratuar me 85 vota pro në parlament marrjen e këtij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!