Mbyllet pas 3 orësh mbledhja online e Këshillit të Sigurisë, Meta- Rama- Basha diskutuan ballë për ballë virtualisht për situatën me COVID-19

E mërkurë, 25 Mars 2020 15:23

Pas 3 orësh Këshilli i Sigurisë Kombëtare e zhvilluar mes Presidentit Meta, kryeministrit Edi Rama, liderit opozitar Lulzim Basha, ministrave, kreut  të Emergjencave Civile dhe Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë ka përfunduar.

Priten detajet se çfarë diskutime janë bërë dhe çfarë vendimesh janë marrë edhe pse mbledhja ishte top secret.

Edhe pse virtuale, për herë të parë pas shumë kohësh kjo mbledhje bëri bashkë Presidentin, kryeministrin dhe kreun e opozitës.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Veseli: Qeveria në ikje të riatdhesojë shtetasit e Kosovës

Bota Shqiptare

Veseli: Qeveria në ikje të riatdhesojë shtetasit e Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli i ka bërë thirrje qeverisë në detyrë që Kosovës, që sa më parë t`iu gjendet në ndihmë e të marrë masa për...

Pretendoi se ishte minoritar, por pala greke nuk e lejoi të kalonte kufirin

Aktualitet

Pretendoi se ishte minoritar, por pala greke nuk e lejoi të kalonte kufirin

Një banor i Sarandës, ka ndjerë shqetësime dhe pa u drejtuar fare në spitalin e Sarandës për të parë gjendjen e tij tentoi të ikte në Greqi, sipas tij për...

Festat dhe historia jonë e përmbysur?!

Bota Shqiptare

Festat dhe historia jonë e përmbysur?!

Nga Skënder MULLIQI Nese thëmi hajt të festojmë diqka, në familje, apo festa që i kemi nga historia, as qe na ka mbetur me menduar atë punë?! Çka më festu dhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!