Vasili: Edi, shko te Infektivi! Nëse trembesh, shkojmë bashkë!

E mërkurë, 25 Mars 2020 15:48

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili i bëri thirrje kryeministrit Edi Rama të shkojë te Spitali Infektiv për të mbështetur mjekët.

Vasili komentoi daljen e sotme të Edi Ramës në krah të një ushtrie rojesh për t’iu hakërryer qytetarëve që kishin dalë jashtë.

STATUSI I VASILIT

 

Edi, shko te infektivi, mbështeti heronjtë, dhe nëse trembesh, shkojme bashkë!

 

Edi Rama u thoshte shqiptarëve:

"Ju lutem ecni fillikat në rrugë pa u ndalur askund"!

Ndersa po vetë Edi Rama del me një tufë sejmenësh rreth e përqark dhe sigurisht edhe me një që do ta filmojë shfaqjen e tij.

Edi, ata qe kanë nevojë për mbështetje janë mjekët, infermierët dhe sanitaret e Spitalit Infektiv, heronjtë siç i kanë pagëzuar me të drejtë.

Edi, shko takoji, shko në Spitalin Infektiv, jepu mbështetje dhe kurajo në sakrificën e jashtëzakonshme të tyre.

Ti thua jemi në luftë dhe ti udhëheq luftën.

Shko Edi komandanti i luftës në Spitalin Infektiv, shko atje, heronjtë po të presin.

Po nuk pate kurajo,guxim e trimeri dhe po t’u desh, shkojmë edhe bashkë, po nuk vajte dot vetëm.

P.S shiheni foton e Edit si filmohet mes sejmenëve

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Pas kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar edhe e dashura e tij shtatzënë e infektuar me koronavirus

Globi

Pas kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar edhe e dashura e tij shtatzënë e infektuar me koronavirus

Carrie Symonds, e dashura e kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson, konfirmoi se është prekur nga koronavirusi. Johnson vetë rezultoi pozitiv me koronavirus javën, ndërsa e dashura e tij, e...

Shkon në 68 numri i viktimave në Greqi, Zv.ministri i Shëndetësisë: Përhapja e COVID-19 është aq e madhe sa asnjë sistem shëndetësor nuk mund ta përballojë

Politikë

Shkon në 68 numri i viktimave në Greqi, Zv.ministri i Shëndetësisë: Përhapja e COVID-19 është aq e madhe sa asnjë sistem shëndetësor nuk mund ta përballojë

Ekspertët thonë se Greqia është optimiste sa i përket evolucionit të koronavirusit, por theksojnë gjithashtu se se: “nuk duhet të jemi të vetëkënaqur, sepse atëherë virusi do të na shkatërrojë”. Mediat greke...

Veseli: Qeveria në ikje të riatdhesojë shtetasit e Kosovës

Bota Shqiptare

Veseli: Qeveria në ikje të riatdhesojë shtetasit e Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli i ka bërë thirrje qeverisë në detyrë që Kosovës, që sa më parë t`iu gjendet në ndihmë e të marrë masa për...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!