FOTO/ Pamjet e vërteta sot, Rama i TV-së dhe Rama në rrugë 'i izoluar' nga 12 vetë

E mërkurë, 25 Mars 2020 18:18

Kryeministri Rama ka dashur ti përgjigjet sot kritikave, se për shkak të një sëmundjeje kronike që shndërrohet në fatale nëse ai infektohet me Covid 19, ai e ka të pamundur ta kryejë plotësisht detyrën. Kjo hipotezë u bë edhe më e fortë pasi ai këmbënguli pranë presidentit Meta që mbledhja e këshillit të sigurisë të zhvillohej përmes video konferencës. Megjithëse kreu i shtetit pati deklaruar dje në një intervistë me Lutfi Dervishin se mbledhja do të zhvillohej në një mjedis të madhe dhe duke ruajtur distancat e largësisë të rekomanduar nga OBSH, ai prapë u tërhoq nga ky vendim duke respektuar problemin shëndetësor të kryeministrit. Ilir Meta nuk donte të jepte në këtë kohë krize imazhin e një shefi qeverie të pa aftë ti bëjë ballë detyrimeve të tij.
Por sikur kjo mos i mjaftonte Rama nuk hoqi dorë nga propaganda. Ai organizoi sot një shou, sikur ai nuk e ka fare problem të dalë nga izolimi dhe të takohet me njerës. Por ajo që demostruan pamjet zyrtare dhe vetëm kamerat personale të Ramës (siç duket edhe në foto) është një imazh i remë./lapsi.al

Image

 
 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Mourinho zgjedh formacionin më të mirë me lojtarët që ka drejtuar

Sport

Mourinho zgjedh formacionin më të mirë me lojtarët që ka drejtuar

Ndërkohë që futbolli dhe çdo sport tjetër në botë është ndalur për shkak të përhapjes me shpejtësi të virusit vdekjeprurës, Covid-19, mediat më të mëdha sportive po mundohen të argëtojnë...

Psikiatri shpjegon çfarë ndodh gjatë izolimit: Unë i shoh me sy kritik rrjetet sociale, ju lutem…

Globi

Psikiatri shpjegon çfarë ndodh gjatë izolimit: Unë i shoh me sy kritik rrjetet sociale, ju lutem…

Për shkak të pandemisë nga virusi në mbarë botën miliona njerëz nuk lejohen të dalin nga shtëpia. Çfarë pasojash mund të ketë vetmia për psikikën e shpjegon psikiatri Manfred Spitzer...

Shkon në 40 numri i viktimave në Greqi, ja qytetet që nuk kanë konfimuar ende asnjë të infektuar me COVID-19

Kronikë

Shkon në 40 numri i viktimave në Greqi, ja qytetet që nuk kanë konfimuar ende asnjë të infektuar me COVID-19

Ka shkuar në 40 numri i viktimave nga koronavirusi në Greqi, ndërsa numri i personave të infektuar ka shkuar në toltal 1156, shumica të regjistruar në Attica. Nga viktimat, 31 janë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!