Cili do të jetë hapi i radhës i presidentit për ndryshimet kushtetuese? Meta: Nëse të tjerët çmenden, do bëj detyrën time!

E Enjte, 16 July 2020 14:06

 

Presidenti Ilir Meta deklaroi se nëse këto ndryshime kushtetuese miratohen, do të bëjë detyrën e tij si kreu i shtetit, përballë atyre që sipas tij mund të çmenden.

Ai tha se do të qëndrojë përkrah popullit, të majtëve e të djathtëve, apo dhe atyre pa parti.

“Mos u merrni me hapat e radhës së presidenti. Presidenti ka treguar se për interesin e demokracinë dhe interesat kombëtare të vendit, se këtu cënohet integrimi i vendit, që është aspiratë e partive shqiptare, se është e popullit shqiptar, cënohet rëndë garanci e komunitetit, që është Kushtetua. S’do ju them unë se çfarë do të bëj unë në rast se të tjerët çmenden. Unë do të bëj detyrën time me të gjithë popullin shqiptar, me të majtë e të djathtë, pa parti, me gjithë ata që nuk e lënë vendin të zbrazet e të mbushet me gjera të tjera”, pohoi Meta.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Braimllari denoncon:Hera e tretë që të mbjellat në Korçë dëmtohen nga breshri, fermerët në mëshirë të fatit, asnjë ndihmë nga qeveria

Politikë

Braimllari denoncon:Hera e tretë që të mbjellat në Korçë dëmtohen nga breshri, fermerët në mëshirë të fatit, asnjë ndihmë nga qeveria

  TIRANËSekretari i Përgjithshëm i LSI-së Endrit Braimllari deklaron se fermerët e Korçës janë në mëshirë të fatit pa asnjë ndihmë nga qeveria. Duke iu referuar dëmeve të shkaktuara nga breshri...

Manjani thirrje shqiptarëve:Duam demokraci e zgjedhje, apo sundim e nënshtrim?

Politikë

Manjani thirrje shqiptarëve:Duam demokraci e zgjedhje, apo sundim e nënshtrim?

  Duke përdorur shprehjet ”s’bën Luli” apo dhe ”opozita është e dobët”, ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka shënjestruar ata që përdorin këto justifikime për të votuar kryeministrin Edi Rama. ”Dëshiroj gjithashtu...

Denoncimi i ushtarakut në rezervë: Pse një doktor i nderuar turpëron funksionin e Shefit të Shtabit të Përgjithshëm?

Aktualitet

Denoncimi i ushtarakut në rezervë: Pse një doktor i nderuar turpëron funksionin e Shefit të Shtabit të Përgjithshëm?

  Si shumë ushtarakë, aktivë dhe në rezervë, shpreh indinjatën për doktor Bajram Begaj që para pak ditësh u emërua shef i Shtabit të Përgjithshëm, një detyrë që nuk i takonte...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!