Pak orë para festës së titullit,Meta ngre dy gishtat me bluzën e Tiranës: E meritonte! Sot shëndeti është më i rëndësishëm se çdo gjë…

E mërkurë, 29 July 2020 16:01

 

Presidenti Ilir Meta pak orë para se Tirana të jetë zyrtarisht kampione e Superligës së Shqipërisë ka pozuar me fanellën bardh e blu.

Meta thotë se Tirana e meritonte këtë sukses në 100- vjetorin e kryeqytetit dhe nxjerr edhe një listë të legjendave të ekipit të cilëve u dedikon këtë sukses.

Por Presidenti thotë se sot më e rëndësishme se çdo gjë është shëndeti dhe jeta prandaj duhet të respektohen të gjitha udhëzimet për maskën dhe distanizimin fizik.

Në stadium Tirana nuk do të ketë fatin ta festojë ngritjen e Kupës me tifozët pasi autoritetet nuk e lejojnë diçka të tillë në kuadër të masave ndaj COVID-19. Festën do e zhvillojnë vetëm lojtarët dhe stafi.

 

STATUSI NGA ILIR META
Edhe pak orë për t’iu bashkuar festës bardhë e blu! ⚪🔵
E meritonte Tirona🏆⚪🔵 të rikthehej fuqishëm në këtë 100-vjetor të kryeqytetit!
Ky sukses është edhe në nderim të:
Selman Stërmasi
Riza Lushta
Naim Kryeziu
Myslym Alla
Enver Shehu
Niko Xhaçka
Skënder Hyka
Petrit Dibra
Skënder Hodja
Fatmir Frashëri
Luigj Bytyçi
Millan Baçi
Perikli Dhales
Arjan Bimo
Edmond Gëzdari
Halim Mersini
Arben Minga
Agustin Kola
Shkëlqim Muça
Ali Mema dhe Dinastia Mema
Skënder Halili
Nevil Dede
Elvis Sina
Devi Muka
Blendi Nallbani
Ansi Agolli..e sa e sa yjeve të tjerë bardhë e blu⚪🔵 por edhe kuq e zinj🇦🇱.
Të respektojmë sot të gjitha udhëzimet, për mbajtjen e maskave dhe distancave fizike. Shëndeti më i rëndësishëm se çdo gjë!
URIME TIRONA! ⚪🔵🏆

Login to post comments

Lajmet e fundit

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Globi

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Tre ditë para fillimit të Lojërave Olimpike, ministri i Brendshëm i Francës përshëndeti forcat e rendit siç tha ai “për punën e tyre të palodhur”. Ai tha se përkushtimi i oficerëve...

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

Politikë

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

  Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi është paraqitur në SPAK. Paraqitja e tij në SPAK vjen pasi Prokuroria e Posaçme ka nisur hetimet për vrasjen e Aleks...

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

Aktualitet

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

  Një aksion i policisë të dielën zbuloi mallra kontrabandë në biznesin e fushës së kozmetikës, “Global Cosmetics & Distribution”. Policia njoftoi se në ambientet e biznesit në Tiranë janë gjetur rreth...