“Shqipëria po ha veten”, Petrit Vasili: Zhvillimi ekonomik po bën hapa shkatërrimtare prapa

Tuesday, 11 August 2020 09:30

 

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili përmes një statusi në Facebook shprehet se Shqipëria po bën hapa prapa sa i përket zhvillimit ekonomik.

STATUSI I PLOTE
Shqiptaret shpenzojne gjithnje e me pak, pra kane hallin kryesor vetem mbijetesen.
Inflacioni i korrikut 1.4%.
Buxheti i familjes shqiptare ne agoni te thelle.
Ekonomia ne krize te thelle pasi s’ka as investime as te huaja dhe as vendase.
Nuk ka paketa te verteta efektive nga qeveria qe realisht ndihmojne bisnesin te ece dhe te mbijetoje.
Praktikisht Shqiperia po ha veten dhe zhvillimi ekonomik po ben hapa shkaterrimtare prapa.
Vetem e vetem demagogji dhe premtime mashtruese kjo eshte vetem ajo qe di te beje rilindja.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Priten stuhi në gjithë vendin.Paralajmërohen për përmbytje 5 prefektura

Aktualitet

Priten stuhi në gjithë vendin.Paralajmërohen për përmbytje 5 prefektura

  Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile (AKMC) u ka dërguar një shkresë prefekturave Shkodër, Lezhë, Fier, Vlorë dhe Gjirokastër për t’i paralajmëruar se në veriperëndim dhe jug të vendit priten stuhi...

Big Basta këngë për kryeministrin: Rama IK

Politikë

Big Basta këngë për kryeministrin: Rama IK

  Këngëtari Big Basta ka bërë një këngë kundër Edi Ramës. Bashkëshorti i Vesa Lumës, që aktualisht jetojnë në Zelandën e Re, ka sjellë një këngë kundër Edi Ramës. Aty ai...

I shpëtoi helmimit, Navalny përballet me një tjetër sfidë, i bllokohen pasuritë në Rusi

Globi

I shpëtoi helmimit, Navalny përballet me një tjetër sfidë, i bllokohen pasuritë në Rusi

  Lideri opozitar rus, Alexei Navalny pasi ka dalë nga spitali në Berlin është njohur me bllokimin e pasurive në Rusi. Politikani bëri bujë pasi u helmua në Siberi me agjent nervor...