Berisha bën deklaratën e fortë:Edvini ka vendosur të falimentojë me çdo kusht televizionin Ora News!

Tuesday, 11 August 2020 08:39

 

Ish-kryeministri Sali Berisha teksa publikon në rrjetet sociale një denoncim të mbërritur në adresën e tij elektronike, deklaron se Edi Rama ka vendosur të falimentojë me çdo kusht televizionin Ora News!
Reagimi i Berishës

Edvini ka vendosur të falimentojë me çdo kusht televizionin Ora News!

Ai do zëvendësojë rojet e sigurisë të “ARB Security” me rojet e policisë së tij, “Ilirian Guard”, duke caktuar:

15000 euro pagë për to, katërfishin e parave që shpenzohen tani.

Kësaj i thonë të vjedhim sa të mundemi! sb

Përshëndetje doktor,

Dua të bëj me dije se sot në mesditë është bërë një debat në Ministrinë e Brendshme ku Sandër Leshi planifikon të marrë nën ruajtje institucionin e RTV Ora dhe Ora News. Është diskutuar që kjo kompani do të paguhet rreth 15 mijë euro në muaj, rreth katërfishin e shumës që paguhet sot për sigurinë e këtyre objekteve. Kam dijeni se drejtori teknik i “Ilirian Guardian” (policat e Sandër Leshit) po përgatit stafin e tij për të zëvendësuar rojet e “ARB SECURITY” të Arben Prenjasit vendrojet e Rtv Ora dhe Ora News me dhunë. Kjo gjë mund të ndodhi nga minuta në minutë. Anonim ju lutem.

Respekt për ju familjarisht.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Priten stuhi në gjithë vendin.Paralajmërohen për përmbytje 5 prefektura

Aktualitet

Priten stuhi në gjithë vendin.Paralajmërohen për përmbytje 5 prefektura

  Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile (AKMC) u ka dërguar një shkresë prefekturave Shkodër, Lezhë, Fier, Vlorë dhe Gjirokastër për t’i paralajmëruar se në veriperëndim dhe jug të vendit priten stuhi...

Big Basta këngë për kryeministrin: Rama IK

Politikë

Big Basta këngë për kryeministrin: Rama IK

  Këngëtari Big Basta ka bërë një këngë kundër Edi Ramës. Bashkëshorti i Vesa Lumës, që aktualisht jetojnë në Zelandën e Re, ka sjellë një këngë kundër Edi Ramës. Aty ai...

I shpëtoi helmimit, Navalny përballet me një tjetër sfidë, i bllokohen pasuritë në Rusi

Globi

I shpëtoi helmimit, Navalny përballet me një tjetër sfidë, i bllokohen pasuritë në Rusi

  Lideri opozitar rus, Alexei Navalny pasi ka dalë nga spitali në Berlin është njohur me bllokimin e pasurive në Rusi. Politikani bëri bujë pasi u helmua në Siberi me agjent nervor...