Berisha: Shikoni si i shkatërrojnë bizneset në mes të Tiranës

Tuesday, 11 August 2020 11:08

 

Sikur të mos mjaftonte kriza e pandemisë, që u mbylli qepenat bizneseve për javë të tëra, një krizë e re u ka trokitur tashmë në derë një pjese të mirë të tyre, që operojnë në të dy krahët e Rrugës së Durrësit në Tiranë. Këtë radhë, krizën ua ka shkaktuar bashkia e Tiranës, e cila po kryen punime të thella në rrugë dhe e ka bllokuar atë.

Thirrja për ndihmë e një biznesmeni në këtë segment kryesor të Tiranës “jemi në pikë të hallit”, e ka nxitur ish-kryeministrin Sali Berisha ta publikojë shqetësimin e tij me këtë shënim: “Shikoni videon dhe lexoni mesazhin se si i shkatërrojnë bizneset në mes të Tiranës,” nënvizon

Doktor, përshëndetje. Uroj të jesh mirë me shëndet.

Kam një biznes butik në Rrugën e Durrësit në Tiranë.

Kemi mbi dy javë që jemi në këtë gjendje siç e shikon në videon që ta nisa.

Sapo likuiduam taksat, na vendosën traun te Zogu i Zi dhe na bllokuan. Punojnë dy punëtorë, një nga dy orë në ditë.

Do të kërkoj ndjesë për shqetësimin, njëkohësisht të lutem pasqyroje se jemi në pikë të hallit. Ju lutem!

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Priten stuhi në gjithë vendin.Paralajmërohen për përmbytje 5 prefektura

Aktualitet

Priten stuhi në gjithë vendin.Paralajmërohen për përmbytje 5 prefektura

  Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile (AKMC) u ka dërguar një shkresë prefekturave Shkodër, Lezhë, Fier, Vlorë dhe Gjirokastër për t’i paralajmëruar se në veriperëndim dhe jug të vendit priten stuhi...

Big Basta këngë për kryeministrin: Rama IK

Politikë

Big Basta këngë për kryeministrin: Rama IK

  Këngëtari Big Basta ka bërë një këngë kundër Edi Ramës. Bashkëshorti i Vesa Lumës, që aktualisht jetojnë në Zelandën e Re, ka sjellë një këngë kundër Edi Ramës. Aty ai...

I shpëtoi helmimit, Navalny përballet me një tjetër sfidë, i bllokohen pasuritë në Rusi

Globi

I shpëtoi helmimit, Navalny përballet me një tjetër sfidë, i bllokohen pasuritë në Rusi

  Lideri opozitar rus, Alexei Navalny pasi ka dalë nga spitali në Berlin është njohur me bllokimin e pasurive në Rusi. Politikani bëri bujë pasi u helmua në Siberi me agjent nervor...