Berisha:Vidhen fondet e bonuseve te qerave.

Tuesday, 11 August 2020 12:45

Nga Sali Berisha

Vidhen fondet e bonuseve te qerave.
Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Z.Berisha.jam banor i durresit i demtuar nga termeti..na Kane mashtruar me bonuset e qerase..nenshkruam kontraten me bashkine ku thuhej se bonuset e qerase do vazhdonin deri sa te riparoheshin demet e termetit mbasi te fitonin grantet nga qeveria sepse normale duhet kohe per riparim...po' direkt sa i dhane grantet dhe bonuset u nderprene....sa vlen granti 1 milion kur deri sa te rregullojme banesat se per shkallet dhe pjeset e perbashketa sbehet fjale do rrime akoma me qera dhe do i paguajme nga xhepi ?qeveria liroi fondin per 1 vit per bonuset e qerase...ku kane perfunduar parate?ju lutem publikojeni...respekt per ju.

4 komente

 • Përgjigju Molla e dijes

  Përshëndetje z.Berisha. Ju keni thënë se do jeni gjithë jetën në politikë dhe nuk do largoheni. Kështu thatë edhe atëherë kur ishit kryeministër, që do rrinit edhe 35 vjet të tjera por pastaj u larguat me 1 milion shuplaka. Një pyetje kam: A mund të na tregoni sekretin edhe neve fukarenjve që kemi mbaruar disa mastera që si të bëhemi milionerë boronicash? Kemi tërë kohës që jemi ose papunë ose punojmë në call center. Që kur ishe ti në pushtet e deri më sot që është Rama, e njëjta histori. Punësohen miqtë, rryshfetxhinjtë dhe militantët. E njëjta lojë, kapni hajdutin se e kam radhën unë për të ardhur në pushtet. A mund të bëni një pakt me Ramën që të paktën të ndryshoni gënjeshtrat që thoni, se në 30 vite demokraci hibride (demokraturë) u ngopëm me sofizma dhe pallavra të tilla si: Shqipëria si Zvicra apo si Gjermania. 9% i taksës së sheshtë të Llulli Bashës nuk më hyn në punë kur jam papunë dhe kur punoj me pagë minimale në call center. Faleminderit doktor dhe mbarësi me biznesin e iluminuar të boronicave.

  Tuesday, 11 August 2020 15:11 komentuar nga Molla e dijes
 • Përgjigju Molla e dijes

  Përshëndetje z.Berisha. Ju keni thënë se do jeni gjithë jetën në politikë dhe nuk do largoheni. Kështu thatë edhe atëherë kur ishit kryeministër, që do rrinit edhe 35 vjet të tjera por pastaj u larguat me 1 milion shuplaka. Një pyetje kam: A mund të na tregoni sekretin edhe neve fukarenjve që kemi mbaruar disa mastera që si të bëhemi milionerë boronicash? Kemi tërë kohës që jemi ose papunë ose punojmë në call center. Që kur ishe ti në pushtet e deri më sot që është Rama, e njëjta histori. Punësohen miqtë, rryshfetxhinjtë dhe militantët. E njëjta lojë, kapni hajdutin se e kam radhën unë për të ardhur në pushtet. A mund të bëni një pakt me Ramën që të paktën të ndryshoni gënjeshtrat që thoni, se në 30 vite demokraci hibride (demokraturë) u ngopëm me sofizma dhe pallavra të tilla si: Shqipëria si Zvicra apo si Gjermania. 9% i taksës së sheshtë të Llulli Bashës nuk më hyn në punë kur jam papunë dhe kur punoj me pagë minimale në call center. Faleminderit doktor dhe mbarësi me bisnesin e iluminuar të boronicave.

  Tuesday, 11 August 2020 15:09 komentuar nga Molla e dijes
 • Përgjigju Molla e dijes

  Përshëndetje z.Berisha. Ju keni thënë se do jeni gjithë jetën në politikë dhe nuk do largoheni. Kështu thatë edhe atëherë kur ishit kryeministër, që do rrinit edhe 35 vjet të tjera por pastaj u larguat me 1 milion shuplaka. Një pyetje kam: A mund të na tregoni sekretin edhe neve fukarenjve që kemi mbaruar disa mastera që si të bëhemi milionerë boronicash? Kemi tërë kohës që jemi ose papunë ose punojmë më call center. Që kur ishe ti në pushtet f deri më sot qëështë Rama, e njëjta histori. Punësohen miqtë, rryshfetxhinjtë dhe militantët. A mund të bëni një pakt me Ramën që të paktën të ndryshoni gënjeshtrat që thoni, se në 30 vite komunizëm u ngopëm me sofizma dhe pallavra me Shqipërinë si Zvicra apo Gjermania. 9% i taksës së sheshtë të Llulli Bashës nuk më hyn në punë kur jam papunë dhe kur punoj me pagë minimale në call center. Faleminderit doktor dhe mbarësi me bisnesin e iluminuar të boronicave.

  Tuesday, 11 August 2020 15:06 komentuar nga Molla e dijes
 • Përgjigju Molla e dijes

  Përshëndetje z.Berisha. Ju keni thënë se do jeni gjithë jetën në politikë dhe nuk do largoheni. Kështu thatë edge atëherë kur ishit kryeministër, që do rrinit edhe 35 vjet të tjera por pastaj u larguat me 1 milion shuplaka. Një pyetje kam: A mund të na tregoni sekretin edhe neve fukarenjve që kemi mbaruar disa mastera që si të bëhemi milionerë boronicash? Kemi tërë kohës që jemi ose papunë ose punojmë më call center. Që kur ishe ti në pushtet f deri më sot qëështë Rama, e njëjta histori. Punësohen miqtë, rryshfetxhinjtë dhe militantët. A mund të bëni një pakt me Ramën që të paktën të ndryshoni gënjeshtrat që thoni, se në 30 vite komunizëm u ngopëm me sofizma dhe pallavra me Shqipërinë si Zvicra apo Gjermania. 9% i taksës së sheshtë të Llulli Bashës nuk më hyn në punë kur jam papunë dhe kur punoj me pagë minimale në call center. Faleminderit doktor dhe mbarësi me bisnesin e iluminuar të boronicave.

  Tuesday, 11 August 2020 15:06 komentuar nga Molla e dijes

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Del përgjigjja e tamponit/Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi konfirmohet pozitive me Covid 19

Politikë

Del përgjigjja e tamponit/Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi konfirmohet pozitive me Covid 19

Kryetarja e bashkisë Shkodër, Voltana Ademi ka rezultuar pozitive me COVID-19. Kryebashkiakja e Shkodrës një ditë më parë pas dyshimeve ka bërë tamponin pranë strukturave të shëndetësisë ndërsa në përgjigjen...

Ulet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Itali, 17 të vdekur në 24 orët e fundit

Globi

Ulet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Itali, 17 të vdekur në 24 orët e fundit

  Bien shifrat e COVID-19 në Itali. Testimet ditën e sotme kanë qenë 55.800, ndërkohë që gjatë javës u arritën edhe 100 mijë testime.Në 24 orët e fundit në shtetin fqinjë...

Protestat në Bjellorusi/Ja imazhet e fiksuara nga fotografi i arrestuar nga regjimi bjellorus

Globi

Protestat në Bjellorusi/Ja imazhet e fiksuara nga fotografi i arrestuar nga regjimi bjellorus

  Një gjykatë në Minsk, më 16 shtator, dënoi fotoreporterin e Shërbimit bjellorus të Radios Evropa e Lirë Uladz Hrydzin dhe fotografin e pavarur Alyaksandr Vasyukovich me 11 ditë burg, për...