Erisa Xhixho ndan fotot e radhës kilometrike në Kakavijë: Katastrofë humanitare, i bëj thirrje…

Premte, 14 August 2020 11:57

 

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho përmes një statusi në Facebook shprehet se ajo që po ndodh me shqiptarët në Kakavijë është një katastrofë humanitare.

Xhixho thotë se shqiptarët po trajtohen në mënyrë cnjerëzore, ndaj i bën thirrje autoriteve vendase të reagojnë.

STATUSI I PLOTE
Katastrofe humantitare situata në kufirin grek te Kakavijes një rradhë me 30km e gjatë në tempretarurë 40 grade vazhdon prej 3 ditësh.
I bej thirrje Ministrit të librave të hapi telefonin dhe t’i përgjigjet me urgjenc kësaj situate katastrofike që po perjetojnë gra, fëmijë, burra e të moshuar .
Gjithashtu Ministri i Shëndetsisë të dërgoj ambulanca dhe ekip shëndetsor për t’i ardhur në ndihmë qytetarëve.
Urgjent kjo situatë duhet të zgjidhet është një trajtim çnjerezor i papranueshëm

Modifikuar më Premte, 14 August 2020 12:10

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Greva e naftëtarëve/PAA: Rama të gjejë kush nga qeveria e tij i ndihmoi oligarkët që vodhën 8 milion euro

Politikë

Greva e naftëtarëve/PAA: Rama të gjejë kush nga qeveria e tij i ndihmoi oligarkët që vodhën 8 milion euro

  Partia Agrare Ambientaliste, ka reaguar për greavën e naftëtarëve dhe thotë se kryeministri Edi Rama, duhet të gjejë se kush nga qeveria e tij i ndihmoi oligarkët që vodhën 8...

Kërpaçi-Ballës: Elbasani dhe Shqipëria shtëpi e mafies, keni shpopulluar vendin

Politikë

Kërpaçi-Ballës: Elbasani dhe Shqipëria shtëpi e mafies, keni shpopulluar vendin

  Kryetarja e LRI-së, Floida Kërpaçi i është kthyer kreut të grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, duke thënë se Rilindja e ka kthyer Elbasanin dhe Shqipërinë në shtëpi të mafies...

Denoncimi i PD, Boçi nxjerr udhëzimin: MAS orienton fëmijët drejt kurseve private, arsimi s’është më falas, jepet me koncesion

Politikë

Denoncimi i PD, Boçi nxjerr udhëzimin: MAS orienton fëmijët drejt kurseve private, arsimi s’është më falas, jepet me koncesion

  Partia Demokratike ka akuzuar ministrinë e Arsimit se kjo e fundit po orienton nxënësit drejt kurseve private, për shkak të situatës së krijuar dhe në shkolla për shkak të COVID-19. Përmes...