Nora Malaj ironizon Ramën: Kur gazetarët të hedhin në knock down

Premte, 16 October 2020 13:35

 

Ish-deputetja e LSI-së, Nora Malaj ka komentuar sjelljen e kryeministrit Edi Rama mbrëmë në emisionin ”Opinion”, ku thotë se gazetarët e hodhën në knock down. ”Ishte totalisht dëshpëruese dhe reale arroganca e tij në pamundësi për t’u përballur me ca të vërteta që ulërasin. Çfarë mjerimi intelektual dhe çfarë fyerje për shqiptarët, intelektin dhe dashurinë që kanë ata për vendin, jo vetëm në Shqipëri, po kudo në botë! Dhe të mendosh që ky mavri-mavi drejton edhe OSBE”,- shkruan Malaj në facebook.

Postimi i plotë

E filloi dhe e përfundoi me një gjuhë fyese, denigruese dhe çmendarake të gjithë ballafaqimin me gazetarët.
Intimidoj, fyeu e shau, cilin do që i erdhi ndërmend. Nuk kurse zotin Rakipllari që me qytetari u mundua të krijonte dialogë, po çmendaraku nuk hante llogjikë, nuk kurseu zonjushën gazetare që me stil dhe shumë mençuri e tepër e përmbajtur, ”gëlltiti” gjuhën seksiste dhe agrrogante të çmendarakut dhe përballoj me kurajo e qetësi llogoren e tij pa argument.

Nuk mundi ta përballoj dot dhe nga gjuha e trupit e tradhtoj në përballjen me Z. Shullaku. Dhe as miqësia me zotin Vangjeli nuk e ndihmojë! Ishte totalisht dëshpëruese dhe reale arroganca e tij në pamundësi për t’u përballur me ca të vërteta që ulërasin. Çfarë mjerimi intelektual dhe çfarë fyerje për shqiptarët, intelektin dhe dashurinë që kanë ata për vendin, jo vetëm në Shqipëri, po kudo në botë! Dhe të mendosh që ky mavri-mavi drejton edhe OSBE.

Pu pu pu cfarë po kohe po kalojmë. Dikur kishim burra shteti, sot kemi burra me metra të gjatë që gjatësinë e shesin për vlerë dhe garanci “që nuk janë hajdutë”? . I vetmi argument dhe lajtmotiv i bisedës se ”Unë nuk jam hajdut se jam dy metra i gjatë”. Lumi që mori Vunonë po merr edhe vendin tonë me ketë njeri jashtë çdo standari social dhe humanë. Teksa e shihja skenën m’u kujtuan vargjet e të madhit Dritëro. ”Ta kesh mik të prish punë, ta kesh armik, të ha munë”. E unë ne fakt e kam shok fëmijërie.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basha: S’ka parti të dala nga PD, ka vetëm ato të krijuara nga Rama

Politikë

Basha: S’ka parti të dala nga PD, ka vetëm ato të krijuara nga Rama

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha teksa është pyetur në lidhje me deklaratën e Sali Berishës se ai gaboi në 2017-ën kur hoqi nga lista demokratë të vjetër, pohoi se...

”Numri real shumë më i lartë”, Basha: Sipas një eksperti të njohur epidemiolog kemi 2500 raste ditore nga COVID-19 në Shqipëri

Politikë

”Numri real shumë më i lartë”, Basha: Sipas një eksperti të njohur epidemiolog kemi 2500 raste ditore nga COVID-19 në Shqipëri

  Kreu i PD, Lulzim Basha ka ngritur shqetësimin se numri real i të infektuarve nga COVID-19 është shumë herë më i lartë se ai që raportohet. Basha citon një ekspert epidemiolog...

LSI, Durrës: Shqiptarë, familja juaj do paguajë 20 mijë euro borxh publik

Politikë

LSI, Durrës: Shqiptarë, familja juaj do paguajë 20 mijë euro borxh publik

  Ada Spiru, petagoge ekonomie në Universitetin e Barit, afruar së fundmi me Lëvizjen Socialiste për Integrim, shkruan në një postim në Facebook se familjet shqiptare do të paguajnë 20 mijë...