Shkrimtari i njohur, Kim Mehmeti: Rama është aty ku janë lekët, e ka çmendur këtë popull

Saturday, 24 October 2020 11:31

 

Analisti dhe shkrimtari Kim Mehmeti ka komentuar aferën e inceneratorëve që ka ndezur politikën dhe opinionin publik në vend. “Edi Rama gjendet aty ku janë lekët. Bëhet fjalë për një qeveri që ka më të rëndësishme interesat e një grupi njerëzish. Kjo qeveri nuk e ka rëndësishëm shtetin. Rama vepron në dobinë e tij,” tha Mehmeti.

“Ai e ka çmendur këtë popull dhe e përçau shqiptarinë,” akuzoi Mehmeti. I pyetur se si do ndikojë pandemia në zgjedhje, ai tha se “nuk mendoj se do ndikojë mënyra se si qeveria po e menaxhon këtë pandemi”. “Qeveria kërkon t’ua fusë virusin politik, që të mbulohet virusi i vërtetë. Piktori jeton në vetmi dhe ai kërkon që këto zgjedhje t’i çojë përpara në vetminë e tij”, tha Mehmeti.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shaqiri: Kryeministri në largim e ka shndërruar Shijakun dhe Durrësin si shesh xhirimi për cirkun dhe propagandën e tij

Politikë

Shaqiri: Kryeministri në largim e ka shndërruar Shijakun dhe Durrësin si shesh xhirimi për cirkun dhe propagandën e tij

  Përfaqësuesi i Lëvizjes Socialiste për Integrim në Durrës, Bahri Shaqiri deklaron se Kryeministri në largim e ka shndërruar Shijakun dhe Durrësin si shesh xhirimi për cirkun dhe propagandën e tij. “Kryeministri...

Pse nuk duhet neglizhuar prezenca ushtarake në Othonoi

Politikë

Pse nuk duhet neglizhuar prezenca ushtarake në Othonoi

  Në disa gazeta greke dhe shqiptare ka qarkulluar lajmi i bujshëm se “qeveria greke po planifikon të vendosë prezencë ushtarake në Othonoi”, ishull që është i njohur si një referencë...

Mediu takim me strukturat në Laprakë: 25 prilli do të ndajë të mirën nga e keqja

Politikë

Mediu takim me strukturat në Laprakë: 25 prilli do të ndajë të mirën nga e keqja

  Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu në fjalën e tij gjatë rakimit me strukturat e PR në Laprakë ku theksoi se 25 Prilli është një datë e rëndësishme, sepse do...