Mos e humbisni! Replika e komentuesit me Ramën po thyen rrjetin

Saturday, 24 October 2020 11:29

 

Kryeministri Edi Rama u përfshi në një debat për borxhin me një komentues. Reagimet e këtij të fundit u bënë virale dhe janë shpërndarë me shpejtësi në median sociale.

Komentuesi i shkruan fillimisht Ramës se borxhi ka shkuar 81.4 përqind. “Në 100 mijë lekë që kemi në xhep, vetëm 19 mijë janë tonat. 81 mijë i kemi borxh,” shkruan ai.

 

Rama i përgjigjet se Japonia e ka borxhin 130 përqind.

Por reagimi tjetër i komentuesit po thyen rrjetin. “Unë them t’i japim ‘ne’ borxh Japonisë nga ato 19 mijë që na kanë ngelur”, shkruan ai.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Drejtor, prap Shefqeti e ka fajin?

Politikë

Drejtor, prap Shefqeti e ka fajin?

Nga Ylli adylgjeri Drejtor, prap Shefqeti e ka fajin? Zhvilloheshin zgjedhjet kuvendore te vitit 2005. Isha i ngarkuar te punoja ne shtabin e Kryeministrit te kohes qe kandidonte ne zonen 99-te, ne...

Shaqiri: Kryeministri në largim e ka shndërruar Shijakun dhe Durrësin si shesh xhirimi për cirkun dhe propagandën e tij

Politikë

Shaqiri: Kryeministri në largim e ka shndërruar Shijakun dhe Durrësin si shesh xhirimi për cirkun dhe propagandën e tij

  Përfaqësuesi i Lëvizjes Socialiste për Integrim në Durrës, Bahri Shaqiri deklaron se Kryeministri në largim e ka shndërruar Shijakun dhe Durrësin si shesh xhirimi për cirkun dhe propagandën e tij. “Kryeministri...

Pse nuk duhet neglizhuar prezenca ushtarake në Othonoi

Politikë

Pse nuk duhet neglizhuar prezenca ushtarake në Othonoi

  Në disa gazeta greke dhe shqiptare ka qarkulluar lajmi i bujshëm se “qeveria greke po planifikon të vendosë prezencë ushtarake në Othonoi”, ishull që është i njohur si një referencë...