“I thashë mos shko në Spital!” Flet vëllai i të ndjerit që u hodh nga Shefqet Ndroqi, zbulon të kaluarën e tij të vështirë

Hënë, 30 November 2020 14:29

 


Një ngjarje e rëndë tronditi sot spitalin “Shefqet Ndroqi” ku 60-vjeçari Leonard Skabonda u hodh nga lartësia duke i dhënë fund jetës. Lidhur me ngjarjen ka folur Anton Skabonda, vëllai i të ndjerit që zbuloi se i kishte kërkuar Leonardit të mos shkonte në spital, të paktën derisa të merrte përgjigjen e analizave.

shefqet-ndroqi-
“Një orë ose dy orë para se të shkonte, i thash mos shko në spital. Kishte bërë edhe testin për Covid por si kishin dhënë përgjigje. Dua të pse me ka vdek vëllai , çfarë ilaçesh i kanë dhënë. Kur ka qenë në spital nuk kam mundur të komunikoj me të”, tha ai.

Më pas ai zbuloi një tjetër bisedë ku një shoqe e motrës i ka thënë se i vëllai nuk është në gjendje të rëndë.

“Një shoqe e motrës ka folur, i kanë thënë nuk është në gjendje të rëndë. Ka fol edhe me motrën dhe i ka thënë ‘këtu nuk të shërbejnë’. Dua të di për ç’arsye është hedh nga ballkoni.

Kur kam folur me të më herët, nuk shprehej i trembur, i sugjerova prit rezultatin e testit më pas shko në spital. Ai e ka marrë vetë spitalin, ka shkuar e ka marr ambulanca në Laç, por nuk i kanë dhënë përgjigje për testin.” tregon ai për News24.

PJESË NGA RRËFIMI I ANTON SKABONDËS

Iu nënshtrua ekzaminimeve të tjera?

Shoqja e motrës ka fol me spitalin i kanë thënë po bëjmë analizat e tij nuk dimë asgjë si kanë dalë analizat. Kam edhe vëllain tjetër në Tiranë, që ka shkuar me marr trupin dhe nuk i japin përgjigje.

Vëllai juaj kishte shfaqur probleme me shëndetin mendor?

Po, ka qenë i shtruar në spital në Shkodër. Ka pas probleme ka qenë në burg politik në hetuesi. Po pas spitalit ka qenë shumë mirë, është mjekuar ka qenë normal.

Me kë jetonte?

Vetëm jetonte te shtëpia e prindërve. Dy çunat i ka në Belgjikë, ishte i divorcuar.

Në ç’vit ka qenë i shtruar?

Këtë vit ka qenë i shtruar para 2-3 muajsh.

Sa ka qëndruar atje?

Është kuruar për një muaj, ka dalë në rregull prej andej

Çfarë kërkoni ju sot?

Unë kërkoj nga spitali diagnozën e saktë të vëllait tim. Përse ka vdekur, pse është hedhur nga ballkoni.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kryemadhi: Fryma krijon numrin më të madh të mandateve

Politikë

Kryemadhi: Fryma krijon numrin më të madh të mandateve

    Fryma është ajo që krijon numrin më të madh të mandateve. Nëse një listë e vetme do t’i jepte fitore maksimale opozitës, ju mendoni që Edi Rama do të shkelte...

Kryemadhi: Edi Rama ta harrojë mundësinë e bashkëpunimit me LSI-në

Politikë

Kryemadhi: Edi Rama ta harrojë mundësinë e bashkëpunimit me LSI-në

  Kryetraja e Lëvizjes Socialosite për integrim Monika Kryemadhi duke folur në një intevsuitë për neps 24 deklaroi se “Edi Rama dhe Rilindja më 25 prill duhet të ikin”. “Dhe çdo deputet...

Floida Kërpaçi: LSI është parti e të rinjve

Politikë

Floida Kërpaçi: LSI është parti e të rinjve

  Floida Kërpaçi, kryetare e LRI-së, e ftuar në ‘PolitiKon’ nga Alfred Lela në ‘RTV Ora’, u shpreh se LSI është parti e të rinjve se është themeluar duke u mbështetur...