“Xhelat i njerëzve”/ Kryemadhi: Shteti është kthyer në armik! Qytetarët duan ta ndryshojnë këtë realitet. Në 25 prill…

E mërkurë, 13 Janar 2021 08:56

 

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ishte sot me disa banorë të njësisë 10 në Tiranë. Gjatë fjalës së saj, Kryemadhi tha se shteti është kthyer në armik dhe xhelat i njerëzve.


Kryemadhi u shpreh se njerëzit janë të lodhur nga kjo politikë dhe duan që ta ndryshojnë këtë realitet. Kryetarja e LSI-së ftoi të gjithë që në 25 prill të shkojnë të votojnë, pasi aty do të jetë ndëshkimi dhe vlerësimi.

“Ajo që është më e dhimbshmja në çdo takim është si ky shtet mund të jetë kaq armiqësor me ne. ‘Mirë që shteti është armiqësor me ju politikanët, por pse duhet të jetë kaq armiqësor me mua’, kështu me thonë.

Rasti i djeshëm i vajzës që ka paguar 8 mln lekë për nenën ka qenë flagrant. Është absurde mënyrë si familjarët nuk komunikonin me pacientët dhe kjo iu faktua dje.

Shteti duhet të jetë institucioni që i përgjigjet njerëzve. Ne prandaj paguajmë taksa, por është kthyer në një xhelat të njerëzve.

Njerëzit kanë dëshirën e madhe për ta ndryshuar këtë realitet. Secili nga ne duhet të bindi një mik, një shok që të shkojë të votojë në 25 prill, sepse 25 prilli do të ndëshkojë dhe do të vlerësojë”, tha ndër të tjera Kryemadhi

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“8 Marsi”, ish-deputetja e LSI: Një ditë reflektimi! Nuk jeni vetëm do të vazhdojmë te luftojmë se bashku, kundër diskriminimit

Politikë

“8 Marsi”, ish-deputetja e LSI: Një ditë reflektimi! Nuk jeni vetëm do të vazhdojmë te luftojmë se bashku, kundër diskriminimit

  Ish-deputetja e LSI-së Erisa Xhixho thotë se ky 8 mars duhet të jetë një ditë reflektimi për sa shumë meritojnë dhe sa pak marrin gratë.   Në një postim në “Facebook”, Xhixho...

Emrat që ikin e vijnë nga lista e PS në 7 qarqe

Politikë

Emrat që ikin e vijnë nga lista e PS në 7 qarqe

  Ora 19:30 do ta gjej shtabin elektoral socialist dhe kryesinë e partisë përballë Edi Ramës në finalizimin e listës së kandidatëve për deputetë që do t’i shkojnë KQZ-së. Strategjia e...

Kandidati i LSI-së, Lefter Maliqi: Në Berat fitojmë 5 me 2

Politikë

Kandidati i LSI-së, Lefter Maliqi: Në Berat fitojmë 5 me 2

  Këtë të hënë Lëvizja Socialiste për Integrim publikoi listat e plota për kandidatët në 12 qarqet e vendit. Në listën e Beratit është edhe deputeti Lefter Maliqi, i cili në...