Petrika Mele: "Rilindja ka emëruar drejtorë të paaftë,Ilir Bajlosi shembulli më tipik !"

Hënë, 18 Janar 2021 08:44

 

Kryetari i LSI,dega Korçë,në një deklaratë,shprehet se qytetarët e Korçës po përballen sot me drejtues të paaftë të institucioneve publike.

POSTIMI I PLOTE :

"Qytetarët e Korçës po përballen sot me drejtues të paaftë të institucioneve publike.
Rilindja në Korçë ka emeruar drejtor të paaftë, të papërgjegjshëm të cilët nuk kanë lidhje me shërbimin qytetar.

Rilindja në Korçë institucionet publike i ka vënë në shërbimin personal të individëve.
Ilir Bajlos, është shëmbulli më tipik i një drejtuesi të papërgjegjshëm që pozicionin e tij publik e ka në funksion të interesave personale.

Ushtar qesharak i Niko Peleshit dhe person me bilance të errëta.
Me 25 Prill çlirojmë Korçën dhe do të kthejmë çdo instuticion publik në funksion të qytetarëve.

Me 25 Prill Korça do të jetë e të rinjve.
Me 25 Prill LSI do të krijojë shanse dhe mundësi për të gjithë për të bërë Korçën shtëpinë tonë." - shprehet ai.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“8 Marsi”, ish-deputetja e LSI: Një ditë reflektimi! Nuk jeni vetëm do të vazhdojmë te luftojmë se bashku, kundër diskriminimit

Politikë

“8 Marsi”, ish-deputetja e LSI: Një ditë reflektimi! Nuk jeni vetëm do të vazhdojmë te luftojmë se bashku, kundër diskriminimit

  Ish-deputetja e LSI-së Erisa Xhixho thotë se ky 8 mars duhet të jetë një ditë reflektimi për sa shumë meritojnë dhe sa pak marrin gratë.   Në një postim në “Facebook”, Xhixho...

Emrat që ikin e vijnë nga lista e PS në 7 qarqe

Politikë

Emrat që ikin e vijnë nga lista e PS në 7 qarqe

  Ora 19:30 do ta gjej shtabin elektoral socialist dhe kryesinë e partisë përballë Edi Ramës në finalizimin e listës së kandidatëve për deputetë që do t’i shkojnë KQZ-së. Strategjia e...

Kandidati i LSI-së, Lefter Maliqi: Në Berat fitojmë 5 me 2

Politikë

Kandidati i LSI-së, Lefter Maliqi: Në Berat fitojmë 5 me 2

  Këtë të hënë Lëvizja Socialiste për Integrim publikoi listat e plota për kandidatët në 12 qarqet e vendit. Në listën e Beratit është edhe deputeti Lefter Maliqi, i cili në...