Elona Guri: LSI ka një program të qartë për forcimin ekonomik dhe social të gruas

Diel, 21 February 2021 20:20

 

Drejtuesja politike e Lëvizjes Socialiste për Integrim për qarkun e Durrësit, Elona Guri shprehet se LSI ka një program të qartë për forcimin ekonomik dhe social të gruas.

Duke marrë shkas nga një takim të zhvilluar së fundmi, Guri përmes rrjeteve sociale shprehet se LSI do zbatojë strategjinë për gruan sipërmarrëse, e cila do jetë një paketë masash stimuluese financiare dhe fiskale për promovimin dhe zhvillimin e nismës private për vajzat dhe gratë.

 

“Me zonjën Kadife dhe Berindën të cilat besojnë tek LSI si forcë politike fituese dhe në mbështetje të grave e vajzave.

LSI ka një program të qartë për forcimin ekonomik dhe social të gruas.

Ne do zbatojmë strategjinë për gruan sipërmarrëse e cila do jetë një paketë masash stimuluese financiare dhe fiskale për promovimin dhe zhvillimin e nismës private për vajzat dhe gratë.

Gruaja është themeli i shoqërisë dhe LSI do i kushtojë vëmendjen e merituar dhe do i japë mbështetjen e duhur grave dhe vajzave në Durrës”, shprehet Elona Guri, drejtuese e LSI Durrës

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kandidati i LSI-së, Lefter Maliqi: Në Berat fitojmë 5 me 2

Politikë

Kandidati i LSI-së, Lefter Maliqi: Në Berat fitojmë 5 me 2

  Këtë të hënë Lëvizja Socialiste për Integrim publikoi listat e plota për kandidatët në 12 qarqet e vendit. Në listën e Beratit është edhe deputeti Lefter Maliqi, i cili në...

Genc Pollo ironi me kandidimin e Çomos për deputete të PS-së, kujton vargjet e njohura të Nolit

Politikë

Genc Pollo ironi me kandidimin e Çomos për deputete të PS-së, kujton vargjet e njohura të Nolit

  Përfshirja e shefes së Infektivit Najada Como në listat për deputete të Partisë Socialiste, ka sjellë reagime të shumë. E mes këtyre reagimeve është dhe ai i ish-deputetit të Partisë Demokratike...

Aksidenti i frikshëm me dy viktima, njëri prej tyre punonte oficer burgjesh, ishte nisur për në…

Kronikë

Aksidenti i frikshëm me dy viktima, njëri prej tyre punonte oficer burgjesh, ishte nisur për në…

  Një oficer i burgut të Peqinit ka humbur jetën në aksidentin tragjik që ndodhi mëngjesin e sotëm në Rrogozhinë. Tre automjete u përfshinë në aksident, duke u përplasur kokë më...