Vangjel Tavo/Ja përse “Rilindja” kërkon një mandat tjetër!

Hënë, 05 Prill 2021 09:06

Ja përse “Rilindja” kërkon një mandat tjetër!

🛑 BBC: Shqipëria kryeqyteti europian i kanabisit.
🛑 The Independent: Shqipëria Kolumbia e Europës.
Fitimi i kanabisit arrin në 4️⃣ miliardë dollarë.
🛑 Deutsche Welle: Shqipëria, parajsa e kanabisit.

Etj, etj....

Banorët e qarkut të Gjirokastrës e dinë më mirë se kushdo se çfarë bëri “Rilindja” me kanabisin, si i bëri presione, dhunoi, mashtroi dhe shantazhoi banorët.

4️⃣ miliardë dollarë (e thotë bota jo opozita) në xhepat e krerëve të “Rilindjes.” Ndaj edhe sot kanë vënë në krye të fushatës figurat policore të lidhura me trafikun dhe hedhin miliona për banderola dhe zyra elektorale ndërkohë banorët e thjeshtë vuajnë për bukën e gojës

PËR BUKËN E GOJËS! Ndërsa këta tallen me varfërinë e duan ta thellojnë atë edhe më shumë duke kërkuar mandat tjetër.

Por familjet e thjeshta nuk gënjehen nga këta trafikantë.

Qarku i Gjirokastrës do dalë nga varfëria me punësim, zhvillim, mbështetje.

Ky është misioni im që do nis ta përmbush që ditën e parë pas fitores së 25 prillit.

Vangjel Tavo

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Braimllari nga Kolonja: Niko Peleshi dhe Rilindja i largoi socialistët e ndershëm.

Politikë

Braimllari nga Kolonja: Niko Peleshi dhe Rilindja i largoi socialistët e ndershëm.

  Socialiastët kane nje siguri për veten e tyre dhe të ardhmen e fëmijëve, Lëvizjen Socialiste për Integrim Sot Niko Peleshi është në ankth dhe në mankth. Sepse ndjen që i rrezikohet...

Mbi 16 mijë persona do të votojnë në kontejnerë, Billa: Nuk i përmbushin kriteret

Politikë

Mbi 16 mijë persona do të votojnë në kontejnerë, Billa: Nuk i përmbushin kriteret

  Kreu i KZAZ nr.29 Ramiz Billa, i ftuar në “Radari Informativ”, foli për procesin zgjedhor dhe qendrat e votimit. Ai bëri me dije se në terren janë bërë verifikime për qendrat...

Të rinjtë e Durrësit: Ne besojmë te LSI dhe Elona Guri

Politikë

Të rinjtë e Durrësit: Ne besojmë te LSI dhe Elona Guri

  Drejtuesja e LSI në qarkun e Durrësit, Elona Guri, vijon takimet elektorale në qytetin bregdetar. Takimin e radhës, Guri e ka zhvilluar me disa të rinj të këtij qyteti. Guri shfaqet...