“Më kanë vënë 500 patronazhista nga pas”, Meta tregon incidentin me Ylli Bodinakun: Më tha do ta rraf

Saturday, 17 Prill 2021 21:28

 

Presidenti Ilir Meta ka folur mjaft i shqetësuar mbrëmjen e sotme për patronazhistët e PS-së, që sipas Metës nuk janë gjë tjetër veccse fuksa që funksionojnë në formën e gestapos.

Meta u shpreh mbrëmjen e sotme gjatë një konference se i janë vënë nga pas 500 patronazhistë. Madje ai rrëfeu dhe një incident me Ylli Bodinakun, i cili kishte zbuluar një patronazhist dhe donte ta rrihte, por kishte ndërhyrë Presidenti.

Këto ishin deklaratat e Metës pas dy pyetjeve të bëra nga gazetari i Fax News, Fatjon Gjinaj, i cili e pyeti Presidentin për deklaratën e këtij të fundit që fëmijët e tij le të shuhen si familja Jashari dhe për deklaratën tjetër që Meta po të futet në garë mund ta lërë PS-në pa grup parlamentar.

Biseda:

Gjinaj: Fëmijët e mi të shuhen si familja Jashari, kush është armiku juaj?

Meta: Unë jam presidenti i gjithë familjes së madhe. Të jeni e sigurtë që demokracia nuk bëhet kurban me 25 prill. Ne do i tregojmë gjithë botës që jemi popull shqiponjash. Do iua tregoj unë sesi funksionon me anë të patronazhistëve.

Gjinaj: Banderolat, nëse vijohet, ju edhe mund të jeni në garë?

Nuk do t’iu them asgjë për këtë ccështje. Ajo që unë dua si president duhet më shumë program, përgjeshmëri dhe qytetari. Do ti ftoja kandidatët për kryeministër të shpalosin me qetësi programet e tyre. Këtë gjë duhet të bëjnë dhe kandidatët. Është shqetësuese, kemi garë por nuk kemi debate. Unë nuk kam kërkuar të përballem si kandidat me kryeministrin. Por jam akuzuar si kandidat, sikur unë takoj njerëzs të dyshimtë. I kam thënë zgjidh studion, zgjidh gazetarin, dhe të na dëgjojnë të gjithë shqipatrët. Kanë 500 patronazhista. I kishin vënë patronazhist dhe Ylli Bodinakut, më tha do ta rraf se zbulova patronazhist. Në asnjë mënyrë i thashë. Do iu jap prova në ditet në vijim

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ardit Çela publikon faktet tronditëse që zbuloi KAS në kutitë e Beratit!

Politikë

Ardit Çela publikon faktet tronditëse që zbuloi KAS në kutitë e Beratit!

  Kandidati i LSI (i pari në listën e partisë për qarkun e Beratit), Ardit Çela, ka publikuar ditën e sotme fakte skandaloze të manipulimit të votave të dala nga hapja...

Hapja e kutive të Beratit, kandidati i LSI-së: Zgjedhjet e 25 Prillit u vodhën, tmerrësisht dhe dhunshëm

Politikë

Hapja e kutive të Beratit, kandidati i LSI-së: Zgjedhjet e 25 Prillit u vodhën, tmerrësisht dhe dhunshëm

  Komisioni i Ankimeve dhe Sanksioneve ka hapur kutitë e parë të kontestuara të materialeve zgjedhore në Qarkun e Beratit, ku Lëvizja Socialiste për Integrim nuk e mori mandatin e deputetit...

Deklarata e plotë e Sekretarit të Përgjithshëm të LSI, Endrit Braimllari

Politikë

Deklarata e plotë e Sekretarit të Përgjithshëm të LSI, Endrit Braimllari

  Mirmbrëma! Hapja e kutive të Beratit tregon qartë masakrën elektorale të 25 prillit. Rilindja, jo vetëm përdori administratën publike, Policinë e Shtetit, grupet e strukturuara kriminale por dhe ka ndërhyrë...