Ardit Çela publikon faktet tronditëse që zbuloi KAS në kutitë e Beratit!

Tuesday, 18 May 2021 13:45

 

Kandidati i LSI (i pari në listën e partisë për qarkun e Beratit), Ardit Çela, ka publikuar ditën e sotme fakte skandaloze të manipulimit të votave të dala nga hapja e kutive që u krye në KAS.

“Perla e radhës nga QV 3445. Kutia ku KQZ futi duart dje duke vazhduar masakrën e procesit. Në procesverbalin e marrjes në dorëzim raportohen 738 fletë votimi të tërhequra!
Në procesverbalin e mbylljes së votimit, raportohen 700 fletë votimi!
Ndërkohë që raportohen 310 votues, dhe fletë votimi 314.
A keni akoma dyshime?!”, denoncon Çela.

 
KAS ka njoftua se ditën e nesërme do të vendosë se çfarë do të bëjë me gjetjet dhe procesin pas hapjes së disa kutive për Beratin dhe Gjirokastër.

 

Më herët edhe nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, në një prononcim për mediat nga selia e partisë, kërkoi nga KAS jo vetëm ndryshim të rezultatit por edhe përgjegjësi ligjore.

 

“Fakte të reja, masakra e 25 prillit po demontohet totalisht! Berati dhe Gjirokastra dëshmitë që fundosin përfundimisht 25 prillin si masakra mafioze e rilindjes, që ka qenë e tillë në gjithë territorin. Dokumente të reja asgjësojnë plotësisht dhe rrëzojnë tërësisht 25 prillin. Votime me dhjetëra herë nga një person në Gjirokastër dhe në Berat. Në Berat në Q.V 3446, mungon raporti PEI, citohet që kanë nënshkruar 324 zgjedhës, por nuk vendoset në dispozicion lista e zgjedhësve, ndërkohë në kuti ka 327 vota, pra ka më shumë fletë votimi sesa votues të pretenduar. KAS është ballë për përballë me ligjin dhe dokumentet flasin vetë, çdo devijim nga drejtësia e çon vetë KAS përpara drejtësisë”, deklaroi Vasili

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Biberaj: Mesazhi i Bejker ka të njëjtën jehonë sot sa edhe 30 vjet më parë

Politikë

Biberaj: Mesazhi i Bejker ka të njëjtën jehonë sot sa edhe 30 vjet më parë

  Nga Elez Biberaj ‘Liria funksionon’  Në një vizitë historike në Tiranë, si sot 30 vjet më parë, më 22 qershor 1991, Sekretari amerikan i Shtetit James Bejker mirëpriti Shqipërinë në Botën e...

Tabaku publikon shifrat e BB dhe BERZH: Shqipëria e dyta në botë për korrupsion!

Politikë

Tabaku publikon shifrat e BB dhe BERZH: Shqipëria e dyta në botë për korrupsion!

  Jorida Tabaku, deputetja e zgjedhur e PD, ka denoncuar sot faktet e rënda mbi korrupsionin në Shqipëri, që pasqyrohen qartë në raportet e fundit të dy institucioneve të fuqishme financiare...

Fatbardh Kadilli pranon humbjen: Nuk largohem as do krijoj parti të re

Politikë

Fatbardh Kadilli pranon humbjen: Nuk largohem as do krijoj parti të re

  Fatbardh Kadilli shpalli i pari ambicien për të marrë kreun e PD-së por në zgjedhjet e të dielës u rendit i fundit ndër katër kandidatët. Para mediave, ai tha se zgjedhjet...