Zgjedhjet në PD/ Jemin Gjana shpall zyrtarisht fitues Lulzim Bashën, sa vota kishte secili nga kandidatët dhe pjesëmarrja

Hënë, 14 June 2021 14:47

 

Kryetari i Komisionit Zgjedhor në Partinë Demokratike, Jemin Gjana ka publikuar rezultatin zyrtar mbi zgjedhjet për kryetarin e ri të partisë.

Zyrtarisht Lulzim Basha është rikonfirmuar për një tjetër mandat 4-vjeçar në krye të PD-së me 32882 vota. Tre kandidatët e tjerë kanë marrë: Agron Shehaj 6038 vota, Edith Harxhi 983 vota dhe Fatbardh Kadilli 781 vota.

Në zgjedhjet për krytarin e ri të PD-së kanë votuar gjithësej 41097 anëtarë, ku 413 vota kanë rezultuar të pavlefshme.

“Komisioni zgjedhor i PD sapo ka përmbyllur procesverbalin e përgatitjes dhe të deklarimit të rezultatit përfundimtar zyrtar. Kemi administruar 76 kutitë e 76 komisioneve të votimit në gjithë vendin, në prani të komisionit janë hapur një nga një kutitë, janë regjistruar të dhënat e dokumentuara në procesverbale. Nga procesverbalet e administruara në kuti rezulton që në të gjitha rastet, komisionerët natyrisht kanë firmosur dhe përfaqësuesit e kandidatëve në garë në të gjitha ato raste kur kandidatët kanë pasur atje përfaqësim. Bazuar në të dhënat zyrtare të procesverbaleve të futura në përllogaritje, rezulton se nga anëtarët e PD kanë votuar 41097 anëtarë, 413 vota të pavlefshme, 40684 vota të vlefshme, të ndara sipas kandidatëve në garë.

Për zotin Fatbardh Kadilli 781 anëtarë
Për Edit harxhin 983
Për zotin Agron Shehaj 6038 anëtarë
Për zotin Lulzim Basha 32882 anëtarë
Bazuar në këto të dhëna Komisioni zgjedhor i PD shpall zyrtarisht fitues të garës për kryetar të PD zotin Lulzim Basha." tha Jemin Gjana

1 koment

  • Përgjigju Williammot

    local single
    bumble dating site

    Tuesday, 27 July 2021 14:03 komentuar nga Williammot

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kreshnik Spahiu quajti shitësit ‘katundarë’/ Sejko: Ata nuk shitën një vend në gjykatë si ty për 50 mijë euro

Politikë

Kreshnik Spahiu quajti shitësit ‘katundarë’/ Sejko: Ata nuk shitën një vend në gjykatë si ty për 50 mijë euro

  Ish-nënkryeari i KLD-së Kreshnik Spahiu, me anë të një statusi në “Facebook” ka sharë dhe ofenduar rëndë shitësit, duke i quajtur ata “katundarë”. Spahiu shkon edhe më tej në imagjinatën e...

‘Mos u dorëzo bisha’, Ballist Morina mbështet Sali Berishën pas replikave me Yuri Kim

Politikë

‘Mos u dorëzo bisha’, Ballist Morina mbështet Sali Berishën pas replikave me Yuri Kim

  Që kur ish-kryeministri i vendit Sali Berisha u shpall ‘non grata’ nga DASH, të shumtë kanë qenë përkrahësit dhe simpantizantët që i kanë dhënë kurajo që të vazhdojë betejat. Sot, Berisha...

Bie numri i doktorantëve të rinj, pas 2018 tre herë më pak diploma

Aktualitet

Bie numri i doktorantëve të rinj, pas 2018 tre herë më pak diploma

  Numri i të diplomuarve me doktoraturë ka pësuar rënie vitet e fundit si rrjedhojë e bllokimit të studimeve në këtë cikël nga sektori publik. Të dhënat e INSTAT tregojnë se tre...