Vasili: Hapni sytë, shitja e fshehtë e kufijve detarë nga Rama po vazhdon

Hënë, 14 June 2021 20:12

 

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, i bën apel shqiptarëve që të tregohen të vëmendshëm, pasi siç thotë ai, shitja e fshehtë e kufijve detarë nga Edi Rama po vazhdon.

“Hapni sytë, shitja e fshehtë e kufijve detarë nga Rama po vazhdon!

Edi Rama dhe Kryeministri Micotaqis sot paskan rënë dakord të përshpejtojnë negociatat për përfundimin e një marrëveshjeje për dërgimin e dosjes për caktimin e kufijve të Zonave Detare të dy vendeve në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë në Hagë.

Edi Rama po bën pazar me kufijtë detarë të Shqipërisë dhe kjo është e qartë si drita e diellit.

Për deri sa deklarohet përshpejtimi i Negociatave, do të thotë qartë, që këto negociata për një Marrëveshje për të vajtur në Hagë kanë filluar dhe ka patjetër një Grup Negociator që punon për to.

Po cili qenka ky Grup Negociator që po punon për Marrëveshjen për të shkuar në Hagë?

Kush e ka mandatuar këtë Grup Negociator për të bërë një marrëveshje për kufijtë detarë dhe për t’i ndarë ata në Hagë?

Pse mbahet e fshehtë përbërja e këtij Grupi Negociator dhe objekti i punës së tij?

Akoma në fuqi është një tjetër Grup Negociator i ngritur që në vitin 2018 për të përgatitur Marrëveshjen me Greqinë dhe që ka plotfuqinë e Presidentit, sikundër Kushtetuta e kërkon, ç’po ndodh me këtë Grup?

Cila është përmbajtja e Marrëveshjes politike të arritur në tetor, të deklaruar nga Ministri grek Dendias dhe përse nuk është bërë publike kjo Marrëveshje?

Skenari i zi i Edi Ramës për kujfijtë detare të Shqipërisë përjashton transparencën e këtyre momenteve kritike prej tij.

Është shumë e qartë që Edi Rama po bën një pazar prej tradhtari ndaj ka shmangur edhe të gjitha institucionet kushtetuese Kuvend dhe President, prandaj nxitoi edhe me farsën e shkarkimit të Presidentit të Republikës.

Por Edi Rama duhet të heqë çdo iluzion nga koka se mund të shesë kufijtë e Shqipërisë brenda natës dhe me një grup bashibozukësh të vegjël politiko-burokratike, të cilët përgatisin shkresat e tradhtisë.

Reagimi kundër tij për tradhtinë e shitjes së kufijve të Shqipërisë do të jetë i tmerrshëm!

Asnjë shqiptar nuk e fal kurrë Edi Ramën, sepse është fjala për kufirin detar të Shqipërisë dhe jo për kufirin detar të xhepit dhe interesit të Edi Ramës dhe të të gjithë armiqve të Shqipërisë!

Mbrojtja e Sovrantitetit dhe e Integritetit Territorial të Shqipërisë është do të mbetet Kauza e të gjitha Kauzave dhe kush i sfidon ato do të thyejë kokën”, shprehet nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili

1 koment

  • Përgjigju Williammot

    mature adult phone chat
    hentai dating sims

    Premte, 30 July 2021 00:20 komentuar nga Williammot

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kreshnik Spahiu quajti shitësit ‘katundarë’/ Sejko: Ata nuk shitën një vend në gjykatë si ty për 50 mijë euro

Politikë

Kreshnik Spahiu quajti shitësit ‘katundarë’/ Sejko: Ata nuk shitën një vend në gjykatë si ty për 50 mijë euro

  Ish-nënkryeari i KLD-së Kreshnik Spahiu, me anë të një statusi në “Facebook” ka sharë dhe ofenduar rëndë shitësit, duke i quajtur ata “katundarë”. Spahiu shkon edhe më tej në imagjinatën e...

‘Mos u dorëzo bisha’, Ballist Morina mbështet Sali Berishën pas replikave me Yuri Kim

Politikë

‘Mos u dorëzo bisha’, Ballist Morina mbështet Sali Berishën pas replikave me Yuri Kim

  Që kur ish-kryeministri i vendit Sali Berisha u shpall ‘non grata’ nga DASH, të shumtë kanë qenë përkrahësit dhe simpantizantët që i kanë dhënë kurajo që të vazhdojë betejat. Sot, Berisha...

Bie numri i doktorantëve të rinj, pas 2018 tre herë më pak diploma

Aktualitet

Bie numri i doktorantëve të rinj, pas 2018 tre herë më pak diploma

  Numri i të diplomuarve me doktoraturë ka pësuar rënie vitet e fundit si rrjedhojë e bllokimit të studimeve në këtë cikël nga sektori publik. Të dhënat e INSTAT tregojnë se tre...