Petrit Vasili: Zgjedhjet e 25 prillit më keq se në Kirgistan, të ardhmen e vendos populli!

E mërkurë, 28 July 2021 12:17

 

Nga Petrit Vasili

Tashme shkatërrimi i zgjedhjeve të 25 prillit është fakt i provuar katërcipërisht.

 

Ky shkatërrim ka prodhuar një pushtet kuisling ilegjitim, kundër vullnetit te popullit duke grabitur e rrëmbyer votën në menyrë mafioze.

Zgjedhjet e 25 prillit jane me keq se ato ne Kirgistan, te cilat nuk i shpetoi dot as makiazhi nderkombetar, sepse populli vuri ne vend drejtesine zgjedhore te neperkembur.

Pushteti rilindas i 25 prillit eshte nje pushtet kuisling armik i shqiptareve dhe interesave te Shqiperise ndaj do te trajtohet si i tille.

Ne 25 prill pushteti kuisling:

1. Beri shitblerjen me kriminale te votave te pare ndonjehere.

2. Perdori pushtetin duke shperdoruruar ne menyre kriminale te dhenat personale te qindra mijra qytetareve, te cilat jane tadhme ne duart e krimit te organizuar dhe trafikanteve duke tronditur rende sigurine publike dhe ate personale te qytetareve.

3. Shperdoroi pushtetin dhe administraten per presione mafioze mbi qytetare dhe bisnese, perdori dhjetra milion euro dhe e gjithe administrata u perdor si detashment kriminal zgjedhor kunder qytetareve

4. Zaptoi kriminalisht Median qeveria per te mashtruar dhe dezinformuar qytetaret per qellimet elektorale te rilindjes.

5. Punesoi ne menyre te paligjshme ne administratën publike vetem me qëllime elektorale.

6. Shperdoroi ne menyre mafioze fondet e rindërtimit për të orientuar votën.

7. Legalizoi në këmbim të votës.

8. Përdori grupet kriminale për të ushtruar presion ndaj zgjedhësve.

9. Shkaterroi marreveshjen konsensuale te 5 qershorit me ndryshimet kushtetuese të njëanshme me nje parlament ilegjitim dhe te kapur.

Pushteti kuisling i zgjedhjeve te masakruara kryq e themel ka dhe do te kete perballe popullin, Kirgistani mbetet nje mesim i madh!

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rinia në mbështetje të folëtores së Sali Berishës.

Politikë

Rinia në mbështetje të folëtores së Sali Berishës.

Dje ,Ish-kryeministri Sali Berisha ka nisur bashkebisedimin me qytetarët dhe anëtarët e PD-së, ku e gjithe salla e priti me mjaft entuziazem dhe  brohoriste me te madhe emrin e doktorit...

Lëkundet veriu i Shqipërisë! Tre goditje tërmeti në orët e para të mëngjesit

Aktualitet

Lëkundet veriu i Shqipërisë! Tre goditje tërmeti në orët e para të mëngjesit

  Lëkundet veriu i Shqipërisë! Tre goditje tërmeti janë ndjerë në orët e para të mëngjesit të sotëm.   Sipas Institutit të Gjeoshkencave, lëkundja e parë ka qenë në orën 04:19 minuta të...

Qytetarët afganë në Shqipëri: Duam të shkojmë në SHBA

Aktualitet

Qytetarët afganë në Shqipëri: Duam të shkojmë në SHBA

  Rreth 700 refugjatë afganë kanë mbërritur deri tani në Shqipëri, që prej 27 gushtit kur mbërriti grupi i parë. Disa prej tyre, ish zyrtarë të qeverisë së rrëzuar në Afganistan...